NBA nedjelja

Miami i LeBron poraženi od Bucksa, Lakersi opet 'kiksali'

23.01.2012 u 08:54

Za nedjeljno iznenađenje u NBA ligi pobrinuli su se košarkaši Milwaukeeja koji su u American Airlines Areni u Miamiju svladali domaći Heat s 91-82...

Izgubili su Bucksi osam uvodnih gostujućih utakmica ove sezone, da bi sada došli i do drugog slavlja zaredom nakon što su u petak u New Yorku bili bolji od Knicksa. Na Floridi ih je do ukupno šeste ovosezonske pobjede predvodio Brandon Jennings s 23 koša, te po šest skokova i asistencija. Tradicionalno je kod Miamija prvo ime bio LeBron James s 28 poena i 13 skokova, dok mu se Chris Bosh pridružio s 23 koša, ali i osam izgubljenih lopti.

Upravo su te izgubljene lopte i bile glavno obilježje igre Miamijeve igre u nedjelju navečer. Skupili su ih domaći košarkaši ukupno 22, što su Bucksi iskoristili za isto toliko koševa. Osim toga, cijela je Miamijeva momčad zajedno imala samo devet asistencija, što je negativni rekord lige ove sezone i samo asistencija više od negativnog rekorda u povijesti Heata.

Domaći su poraz ubilježili i Los Angeles Lakersi od kojih je u Staples Centeru bolja bila Indiana s 98-96. Ukupno je to treći uzastopni poraz Lakersa i jedanaesta utakmica u nizu u kojoj nisu dosegli 100 koševa. Najduža im je to negativna serija još od sezone 2003./2004. kada nisu u 12 dvoboja zaredom došli do "stotke".

Pacerse je do slavlja predvodio Roy Hibbert koji je osam od svojih ukupno 18 poena postigao u zadnjoj četvrtini. Nije mu smetala ni činjenica da je od prve četvrtine igrao sa slomljenim nosom. Prijelom je zaradio u sudaru s Kobeom Bryantom koji je opet imao veliku večer začinjenu s 33 poena. Ni to, međutim, nije pomoglo Lakersima koji su ove sezone na deset pobjeda i osam poraza.

'Znali smo da moramo zaustaviti Kobea. On je ključ njihovog napada i na to smo se fokusirali. Dali smo sve od sebe da teško dolazi do šuteva i da se povremeno riješi lopte iz ruku. I uspjelo nam je', nakon utakmice rekao je igrač Pacersa Danny Granger

Nedjelja je bila dobar dan za drugu momčad iz Los Angelesa. Clippersi su pred svojim navijačima svladali Toronto (103-91), a posebno je raspoložen bio Mo Williams koji je postigao prvih 17 koševa domaće momčadi u posljednjoj četvrtini. Dvoboj je završio s 26 poena, a pridružili su mu se Blake Griffin s 18 poena i devet skokova, te DeAndre Jordan sa 16 koševa i isto toliko skokova. Chauncey Billups je, pak, u odsustvu ozlijeđenog Chrisa Paula, skupio 14 asistencija. Torontu je ovo, napomenimo, bio osmi poraz zaredom.

NBA liga, nedjelja:
Washington - Boston 94-100 (Wall 27k, 10s / Pierce 34k, 10a, Garnett 17k)
Miami - Milwaukee 82-91 (James 28k, 13s / Jennings 23k, Ilyasova 16k)
Los Angeles Lakers - Indiana 96-98 (Bryant 33k / Hibbert 18k, 8s, Granger 16k)
Los Angeles Clippers - Toronto 103-91(M. Williams 26k, Griffin 18k, 9s / Barbosa 19k)
New Jersey - Charlotte 97-87 (Brooks 20k, D. Williams 19k, 10a, Walker 16k)

9. Memphis 15 9 6
10. Minnesota 16 7 9