formula 1

Max Verstappen na 'svom' Spielbergu dojurio do nove pobjede, opet debakl Mercedesa

02.07.2023 u 17:18

Vozač Red Bulla Max Verstappen pobijedio je na utrci za Veliku nagradu Austrije, devetoj u ovogodišnjem prvenstvu Formule 1

Aktualni svjetski prvak Formule 1 Max Verstappen tako je ostvario dvostruki trijumf na 'svom' Red Bull Ringu u Spielbergu jer je u subotu bio najbolji i u sprintu.

Za nizozemskog vozača je ovo bila peta pobjeda u nizu, a ukupno sedma ove sezone i čak 42. u karijeri. Verstappen tako sada na petom mjestu najboljih pilota Formule 1 svih vremena ima pobjedu više od legendarnog Brazilca Ayrtona Senne.

Verstappen je apsolutno dominirao na stazi u Austriji, a drugo je mjesto je zauzeo Charles Leclerc u Ferrariju s nešto više od pet sekundi zaostatka, dok je Sergio Perez iz Red Bulla završio na trećoj poziciji s čak 17 sekundi zakašnjenja.

Četvrti je kroz cilj prošao Carlos Sainz Jr. iz Ferrarija, Lando Norris iz McLarena je završio na petom mjestu, a vozač Aston Martina Fernando Alonso je zauzeo šesto mjesto.

• +13
Formula 1, Velika nagrada Austrije, 2.7.2023. Izvor: EPA / Autor: CHRISTIAN BRUNA

Iako su bodove osvojili i vozači Mercedesa, Lewis Hamilton i George Russell na sedmom i osmom mjestu nemaju baš previše razloga za zadovoljstvo jer su za Verstappenom zaostali čak 40 sekundi, a 'u bodovima' su još Pierre Gasly iz Alpinea i Lance Stroll iz Aston Martina.

U ukupnom poretku nakon devet utrka vodi Verstappen s 229 bodova, drugi je Perez sa 148 bodova, a treći je Alonso sa 129 bodova.

Sljedeća utrka vozi se za sedam dana, 9. srpnja za Veliku nagradu Velike Britanije.