NBA LIGA

Mavericksi zaustavili Miami

21.12.2010 u 10:03

Košarkaši Dallas Mavericksa gostujućom 98-96 pobjedom 98-96 prekinuli su niz pobjeda Miami Heata na brojci 12. Junak pobjede Mavsa u Miamiju bio je Jason Terry koji je svih svojih 19 koševa postigao u posljednjoj četvrtini. U prvih 36 minuta goste je u utakmici držao Dirk Nowitzki sa 26 ubačaja

Dallasu je ovo drugi put ove sezone da je prekinuo niz od 12 pobjeda svojih suparnika, ranije su to učinili i San Antonio Spursima. U redovima Heata najefikasniji je bio Dwyane Wade sa 22 koša uključujući i beznačajnu tricu u posljednjoj sekundi kojom je samo smanjio rezultat na konačnih 96-98, dok su LeBron James i Chris Bosh postigli po 19 poena.

Inače, Dallas je svladao Miami u svih 10 njihovih međusobnih susreta nakon finala doigravanja 2006. kada je Heat preokrenuo zaostatak od 0-2 u pobjedama u 4-2 trijumf.

Vodeći sastav lige i dalje su San Antonio Spursi koji nakon 118-110 pobjede protiv Phoenix Sunsa imaju omjer pobjeda i poraza 24-3. Svih pet članova početne postave Spursa postiglo je dvoznamenkast broj poena, ali najefikasniji je bio igrač s klupe Gary Neal sa 22 ubačaja. Tim Duncan je dodao 20 pogodaka uz 15 skokova. Kod Sunsa, kojima se u San Antoniju još nisu priključili novi igrači angažirani u razmjeni tijekom vikenda (Carter, Gortat, Pietrus), najučinkovitiji je bio Jared Dudley sa 27 koševa.

U obračunu momčadi iz skupine Southeast Atlanta Hawksi svladali su Orlando Magic sa 91-81. Al Horford je sa 24 koša i 11 skokova predvodio pobjednike, dok je Dwight Howard sa 19 poena i 20 skokova bio najbolji u redovima poraženih.