NOVO ODLIČJE ZA HRVATSKU

Marina Sumić osvojila svjetsko srebro!

04.05.2011 u 10:14

Hrvatska reprezentativka u tae kwon dou Marina Sumić osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 62 kilograma na Svjetskom prvenstvu koje se održava u južnokorejskom gradu Gyeongju

Sumić je do finala stigla nakon što joj je Kanađanka Karine Sergerie predala polufinalni meč bez borbe, da bi u finalu naša reprezentativka izgubila od Tajlanđanke Rangsiye Nisaisom sa 1:3.

Do polufinala je Sumić redom svladavala Meksikanku Carolinu Acostu Alvarez sa 5:2, Novozelanđanku Verinu Wihonghi sa 5:0, Ruskinju Marinu Češuinu sa 12:1 i Australku Carmen Marton sa 15:3.

Srebrna medalja Sumić drugo je odličje hrvatskih predstavnica u Gyeongjuu, nakon što je u utorak Ana Zaninović osvojila zlato u kategoriji do 53 kg.

U srijedu je u kvalifikacijama u kategoriji do 46 kg nastupila Marina Usanović. Ona je u prvoj borbi svladala Mongolku Yanjinlkham Samdansuren sa 14:6, ali je potom uvjerljivo sa 0:13 izgubila od Tajlanđanke Buttree Puedpong, te se oprostila od daljnjeg natjecanja.