pretkolo europske lige

Tomasov zabio i asistirao u visokoj pobjedi Astane, Livaja zabio za AEK, a Katić za Rangerse

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 09.08.2019 00:04
  • Objavljeno 08.08.2019 u 21:22
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: n.n.

Hrvatski nogometaš Marin Tomasov bio je strijelac i asistent u visokoj 5:1 domaćoj pobjedi kazahstanske Astane protiv malteške Vallette u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige...

Tomasov je pogodio za 3:0 u 35. minuti, te je asistirao Jangi za konačnih 5:1 u 80. minuti.

Tomasov je odigrao čitav susret za Astanu, a istu je minutažu kod domaćih imao i Luka Šimunović.

Dvostruki strijelac za Astanu bio je Sigurjonsson (8, 57), dok je jedan gol postigao i Logvinenko (15). Za Vallettu je pogodio Fontanella (67).

Hrvatski napadač Marko Livaja bio je strijelac za grčki AEK koji je u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige kao gost svladao rumunjsku Universitateu u Craiovi 2:0.

  • +3

Marko Livaja

Izvor: Profimedia / Autor: Dimitrios Karvountzis/Pacific Press/Alamy

Livaja, koji je u igru ušao u 39. minuti, pogodio je za konačnih 0:2 u 85. Prvi gol za AEK postigao je Mantalos u 60. minuti.

Za Universitateu je Renato Kelić odigrao svih 90 minuta.

Nikola Katić je u 56. minuti postigao treći gol za Rangerse, koji su s 4:2 slavili kod danskog Midtyillanda. Kod Škota je na klupi ostao reprezentativac Borna Barišić.

Eintracht je s visokih 5:0 slavio kod Vaduza, a Ante Rebić je ušao u igru u 71. minuti za momčad iz Frankfurta.

Europska liga

Astana-Valletta5:1
AEK Larnaca-Gent1:1
Sparta Prag-Trabzonspor2:2
Pyunik-Wolverhampton0:4
Brondby-Braga2:4
Ventspils-Guimaraes0:3
Haugesund-PSV0:1
Malmo FF-Zrinjski3:0
Iličevac Mariupol-AZ Alkmaar0:0
Neftchi-Bnei Yehuda2:2
Thun-Spartak Moskva2:3
Ludogorets Razgrad-TNS5:0
Antwerpen FC-Plzen1:0
Maccabi Tel Aviv-Suduva1:2
Lokomotiv Plovdiv-Strasbourg0:1
Feyenoord-Dinamo Tbilisi4:0
Sarajevo-BATE Borisov1:2
Rijeka-Aberdeen2:0
Dudelange-Kalju Nomme3:1
Midtjylland-Glasgow Rangers2:4
Norrkoping-Hapoel Beer Sheva1:1
FCSB-Mlada Boleslav0:0
Austria Beč-Apollon Limassol1:2
Vaduz-Eintracht Frankfurt0:5
Luzern-Espanyol0:3
Partizan-Malatyaspor3:1
Legia Varšava-Atromitos Athinon0:0
Univ. Cracovia-AEK Atena18:15
Molde-Aris Avatou19:00
Tiraspol-AIK Stockholm19:00
CSKA Sofia-FK Zorya Luhanks19:30
Torino-Shaktor Soligorsk21:00