pretkolo europske lige

Tomasov zabio i asistirao u visokoj pobjedi Astane, Livaja zabio za AEK, a Katić za Rangerse

08.08.2019 u 21:22

Hrvatski nogometaš Marin Tomasov bio je strijelac i asistent u visokoj 5:1 domaćoj pobjedi kazahstanske Astane protiv malteške Vallette u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige...

Tomasov je pogodio za 3:0 u 35. minuti, te je asistirao Jangi za konačnih 5:1 u 80. minuti.

Tomasov je odigrao čitav susret za Astanu, a istu je minutažu kod domaćih imao i Luka Šimunović.

Dvostruki strijelac za Astanu bio je Sigurjonsson (8, 57), dok je jedan gol postigao i Logvinenko (15). Za Vallettu je pogodio Fontanella (67).

Hrvatski napadač Marko Livaja bio je strijelac za grčki AEK koji je u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige kao gost svladao rumunjsku Universitateu u Craiovi 2:0.

• +3
Marko Livaja Izvor: Profimedia / Autor: Dimitrios Karvountzis/Pacific Press/Alamy

Livaja, koji je u igru ušao u 39. minuti, pogodio je za konačnih 0:2 u 85. Prvi gol za AEK postigao je Mantalos u 60. minuti.

Za Universitateu je Renato Kelić odigrao svih 90 minuta.

Nikola Katić je u 56. minuti postigao treći gol za Rangerse, koji su s 4:2 slavili kod danskog Midtyillanda. Kod Škota je na klupi ostao reprezentativac Borna Barišić.

Eintracht je s visokih 5:0 slavio kod Vaduza, a Ante Rebić je ušao u igru u 71. minuti za momčad iz Frankfurta.