IDUĆA DINAMOVA STANICA

Lyon preko Marseillea do vrha Championata

18.09.2011 u 23:38

U derbiju šestog kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na Gerlandu pobijedio Marseille 2:0 i preuzeo vodstvo na ljestvici. Golove za idućeg suparnika zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka zabili su Gomis (17) i Bastos (29). U redovima 'lavova' cijeli susret je odigrao hrvatski reprezentativac Dejan Lovren

Lyon je nastupio u sastavu Lloris - Revelliere, Kone, Lovren, Cissokho - Bastos, Gonalons, Grenier (od 88. Dabo) - Kallstrom (od 68. Fofana), Briand (od 81. Pied), Gomis

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice. PSG je na gostovanju kod Eviana odigrao 2:2 nakon što je gubio 0:2. Domaćin je poveo golovima Leroyja (14) i Sagba (20-11m), no PSG je golovima Pastorea (43) i Bodmera (80) izvukao bod.

Bez pobjednika je završio i ogled Rennesa i Nancya koji su postigli po gol sa svake strane. Domaćin je poveo u 19. minuti, a strijelac je bio Montano, dok je gol za Nancy zabio Andre Luiz Silva u 78. minuti.

Na ljestvici vodi Lyon sa 14 bodova, dok Montpellier i Toulouse imaju po bod manje. Marseille se nalazi na skromnom 19. mjestu sa tri bioda koliko ima i Nancy na začelju.

REZULTATI:

Lyon - Marseille 2:0 (Gomis 17, Bastos 29)
Rennes - Nancy 1:1 (Montano 19 / Luiz 78-11m)
Evian - PSG 2:2 (Leroy 14, Sagbo 20-11m / Pastore 43, Bodmer 80)

Igrano u subotu:

Valenciennes - Dijon 4:0 (Kadir 53, Pujol 75, 78, Cohade 79)
Auxerre - Caen 1:1 (Jemaa 32 / Nivet 45)
Lorient - St Etienne 3:0 (Aliadiere 11, 77, Coutadeur 90+2)
Nice - Ajaccio 3:0 (Monzon 45+3-11m, 87-11m, Civelli 89)
Toulouse - Bordeaux 3:2 (Tabanou 53-11m, Capoue 59, Riviere 90+1 / Diabaté 19, 38)
Brest - Montpellier 2:2 (Basat 70, Gentiletti 88 / Giroud 19, 41)
Lille - Sochaux 2:2 (Pedretti 49, Hazard 78-11m / Bakambu 69, Privat 86)