LIGUE 1

Monaco odgodio PSG-ovo slavlje, ali samo slučajnost može Parižanima odnijeti naslov

24.04.2024 u 23:09

Nogometaši PSG-a svladali su u gostima Lorient s 4:1 u 29. kolu francuske lige, te došli nadomak naslova.

Pretposljednji Lorient nije imao pravih šansi protiv vodeće momčadi lige iz Pariza. Ousmane Dembele je u 19. minuti zabio za 1:0, a Kylian Mbappe je u 22. postigao svoj 25. ovosezonski gol za 2:0.

Mbappe i Dembele sudjelovali su i kod trećeg pogotka pariške momčadi, u 60. minuti Mbappe je bio dodavač, a Dembele drugi put na utakmici strijelac. Mbappe je u 90. minuti zabio drugi put na utakmici za svoj 26. prvenstveni pogodak i 20. pobjedu Parižana ove sezone.

I čekali su Parižani rezultat kasnige dvoboja, između Monaca i Lillea, jer da momčad iz Kneževine nije pobijedila, PSG bi već slavio.

Monaco je golom Fofane (62) u Monte Carlu pobijedio Lille s 1:0 i na drugom mjestu sada ima 11 bodova manje od Parižana.

U drugom večernjem dvoboju Marseille i Nice su odigrali 2:2.