favoriti gube

Lud početak play-offa u NBA-u; Phoenix i Šarić poveli protiv prvaka Lakersa, a Hrvat Bogdanović odigrao čudesnu utakmicu, ali je promašio tricu za produžetak

24.05.2021 u 09:00

Košarkaši Phoenix Sunsa u svojoj su dvorani svladali Los Angeles Lakerse s 99:90 u prvoj utakmici prvog kruga NBA doigravanja u Zapadnoj konferenciji dok je najbolja momčad lige Utah Jazz poražena u prvoj utakmici kod kuće od Memphis Grizzliesa 109:112

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac Utah Jazza s 29 koševa (trice 4-11), a uz to je upisao i pet skokova, ali je u zadnjim sekundama promašio šut tricu za produžetak. Susret je završio sa 29 koševa od čega je 20 zabio u posljednjoj četvrtini. Treba reći kako za Jazzere nije igrao ozlijeđeni Donovan Mitchell (zagrijavao se)

No, Bogdanović je nakon utakmice rekao kako im u play-offu jako fali Mitchell 'jer je on njihov vođa i najbolji igrač', a još je i dodao kako su i bez njega na 20-ak utakmica igrali jako dobro.

Početkom zadnje četvrtine Memphis je imao 17 poena prednosti (94:77), ali zahvaljujući Bogdanoviću, koji je zabio 20 poena u zadnjoj dionici, Utah je bio u prilici da dođe do pobjede. Naime, 32 sekunde prije kraja domaćini su gubili 104-110, a onda je Bogdanović pogodio pet slobodnih bacanja i Utah je 6.4 sekunde prije kraja došao na minus jedan (109-110).

Nakon toga najbolji igrač Memphisa Dillon Brooks pogađa za vodstvo 112-109, a Utahu su ostale 4.3 sekunde za zadnji napad. Lopta je na kraju završila u rukama Bogdanovića, koji je pokušao pogoditi tricu iz nemoguće pozicije, ali nije uspio i tako je Memphis priredio veliko iznenađenje i u seriji na četiri pobjede poveo 1-0.

Uz Bogdanovića, koji je utakmicu završio sa 29 koševa (šut 8-16), 5 skokova i 2 ukradene lopte, istaknuo se Mike Conley sa 22 koša i 11 asistencija, a centar Rudy Gobert upisao je 11 poena i 15 skokova.

Momčad Memphis Grizzliesa predvodili su Dillon Brooks sa 31 i Ja Morant sa 26 koševa.

U prvoj utakmici play-off serije Phoenix Sunsa su nadigrali aktualne prvake Los Angeles Lakerse, a hrvatski košarkaš Dario Šarić je za pobjednike ubacio četiri koša uz dva skoka i jednu asistenciju.

Lakersi su vodili samo na početku dvoboja i bili u maloj prednosti do polovice prve četvrtine. No, kad je Phoenix došao do prednosti više je nije ispuštao iz ruku, a do najvećih +16 Sunsi su došli početkom posljednje četvrtine.

Najbolji igrač utakmice bio je Devin Booker s 34 koša, osam asistencija i sedam skokova, a odličnog je pomoćnika imao u Deandreu Aytonu koji je postigao 21 poen uz samo jedan promašaj iz igre i imao 16 skokova. Po 10 koševa za Sunse ubacili su Mikal Bridges i Cameron Johnson.

LeBron James je s 18 koševa, 10 asistencija i sedam skokova bio najbolji igrač aktualnih prvaka. Dennis Schroder je ubacio 14 poena, a Anthony Davis 13 uz sedam skokova i tri blokade. Andre Drummond je završio s 12 koševa i devet skokova.

ZAPAD

• Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 99-90 (Phoenix vodi 1-0 u pobjedama)
  • Utah Jazz - Memphis Grizzlies 109-112 (Memphis vodi 1-0 u pobjedama)

ISTOK

• New York Knicks - Atlanta Hawks 105-107 (Atlanta vodi 1-0 u pobjedama)
  • Philadelphia 76ers - Washington Wizards 125-118 (Philadelphia vodi 1-0 u pobjedama)