ATP ROTTERDAM

Ljubičić zapeo već na prvoj prepreci

14.02.2012 u 08:18

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić poražen je na samom startu milijun i 200 dolara vrijednog turnira iz serije ATP 500 koji se ovog tjedna igra u nizozemskom gradu Rotterdamu

Bolji od Ljubičića sa 7-6(6) i 6-3 bio je domaći predstavnik Jesse Huta Galung nakon sat i 46 minuta igre. Naš tenisač nije najbolje otvorio susret pa je već u prvom gemu morao spašavati dvije break-lopte što je i uspio. No, u svom drugom servis-gemu Ljubičić gubi početni udarac i Nizozemac ima prednost 2-1.

Naš tenisač vraća izgubljeno u 6. gemu, a za to mu je bilo potrebno čak pet break-lopti. Imao je Ljubičić priliku povesti i s 5-3, ali je njegova šesta, ujedno i posljednja break-prilika u meču, ostala neiskorištena.

Set je otišao u tie-break u kojem se domaći predstavnik bolje snašao i osvojio ga rezultatom 8-6.

Nakon gubitka prvog seta igra našeg tenisača je omekšala i Huta Galung je bio blizu oduzimanja servisa u gotovo svakom gemu.

Uspio je u najboljem trenutku za njega, pri rezultatu 4-3, oduzeti servis Ljubičiću, te bez izgubljenog poena odservirati za meč.