• Zadnja izmjena 13.10.2009 12:47
  • Objavljeno 13.10.2009 u 12:47
Ivan Ljubičić

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Neja Markičević

Ivan Ljubičić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Šangaju. Hrvatski tenisač bio je bolji od Francuza Juliena Benneteaua 6:3, 3:6, 6:1. Najbolji hrvatski igrač Marin Čilić zaustavljen je u prvom kolu od Čeha Tomasa Berdycha 7:6 (8), 3:6, 6:4

Hrvatski predstavnik je na 3,24 milijuna dolara vrijednom turniru u Šangaju četvrti put, a dosad su igrali pet mečeva, svladao Benneteaua, koji je trenutačno 33. igrač svijeta.

U prvom setu Ljubičić je kod 3:2 u gemovima iskoristio svoju treću break-loptu i stigao do prednosti koju nije ispustio (6:3). Francuz je uzvratio sredinom drugog seta, kada je realizirao jedinu break-priliku, a Ljubičić nije uspio uzvratiti (3:6). Treći set u potpunosti je pripao našem tenisaču koji je dva puta oduzimao početni udarac suparniku za uvjerljivih 6:1.

Meč je trajao sat i 48 minuta.

Druga prepreka za Ljubičića je Španjolac Fernando Verdasco, sedmi nositelj turnira i deveti tenisač na svijetu. Igrali su dva puta, a obojica su došla do jedne pobjede.

Nešto kasnije meč prvog kola igrao je i Marin Čilić. Finalist iz Pekinga poražen je nakon dva i pol sata od Tomasa Berdycha 7:6 (8), 3:6, 6:4. Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda Čeha.

U trećem setu Čilić je napravio dva breaka, imao 4:2, ali je Berdych nanizao četiri gema i došao do pobjede.