ENGLESKA LIGA

Liverpool stigao do četvrte pobjede u nizu te tako ostao u igri za plasman u Ligu prvaka; odluka pada u zadnjem kolu

  • Autor: D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 19.05.2021 23:38
  • Objavljeno 19.05.2021 u 23:38
tportal

Izvor: EPA / Autor: Martin Rickett / POOL

Nogometaši Liverpoola ostali su igri za plasman u Ligu prvaka nakon što su u susretu 37. kola na gostovanju pobijedili Burnley sa 3:0

Golove za četvrtu uzastopnu pobjedu 'Redse' zabili su Roberto Firmino (43), Nathaniel Philips (52) i Alex Oxlade-Chamberlain (89).

Uoči posljedneg kola Liverpool se nalazi na četvrtom mjestu sa 63 boda koliko ima i Leicester City na petoj poziciji, dok Chelsea na trećem mjestu ima bod više.

  • +4
  • +1

Burnley - Liverpool, Premiership, 2020/21.

Izvor: EPA / Autor: Gareth Copley / POOL

Iz ovog trokuta treba tražiti dva kluba koja će se priključiti prvaku Manchester Cityju i doprvaku Unitedu iduće sezone u elitnom natjecanju 'Starog kontinenta'.

U posljednjem kolu Liverpool će kod kuće ugostiti Crystal Palace, Chelsea gostuje kod Aston Ville, dok će Leicester City na svom travnjaku igrati protiv Tottenhama.

Arsenal je na gostovanju pobijedio Crystal Palace sa 3:1 postigavši dva gola u sudačkoj nadoknadi.

'Topnici' su poveli u 35. minuti preko Pepea, izjednačio je Benteke u 62. minuti, a slavlje gostima donijeli su Martinelli (90+1) Pepe (90+5).

Everton je pobijedio Wolverhampton sa 1:0 upisavši prvu domaću pobjedu u zadnjih šest kola. Pogodak odluke zabio je Richarlison u 48. minuti.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 83 boda, United ima 71, Chelsea 67, a Liverpool i Leicester City po 66 bodova.

Iz lige su i prije zadnjeg kola ispali Fulham, WBA i Sheffield United.

Engleska 1. liga

Tottenham-Aston Villa1:2
Everton-Wolverhampton1:0
Newcastle United-Sheffield United1:0
Crystal Palace-Arsenal1:3
WBA-West Ham1:3
Burnley-Liverpool0:3
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Manchester City37265683
2.Manchester United372011671
3.Chelsea371910867
4.Liverpool37199966
5.Leicester372061166
6.West Ham371881162
7.Tottenham371781259
8.Everton371781259
9.Arsenal371771358
10.Leeds371751556
11.Aston Villa371571552
12.Wolverhampton371291645
13.Crystal Palace371281744
14.Southampton371271843
15.Newcastle United371191742
16.Brighton379141441
17.Burnley371091839
18.Fulham375131928
19.WBA375112126
20.Sheffield United37622920

Sljedeće utakmice

23.5.Leeds-WBA
23.5.Aston Villa-Chelsea
23.5.Sheffield United-Burnley
23.5.Manchester City-Everton
23.5.Arsenal-Brighton
23.5.Leicester-Tottenham
23.5.West Ham-Southampton
23.5.Liverpool-Crystal Palace
23.5.Fulham-Newcastle United
23.5.Wolverhampton-Manchester United