engleska liga

Liverpool je bez Salaha i Manea lako riješio slabašni Brentford, Nikola Vlašić skrivio gol u porazu svog West Hama

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 16.01.2022 19:57
  • Objavljeno 16.01.2022 u 18:21
tportal

Izvor: EPA / Autor: Chris Brunskill

Nogometaši Liverpoola svladali su na svom Anfieldu Brentford 3:0, u utakmici 22. kola engleske Premier lige te su se vratili na drugo mjesto ljestvice

Tek u 44. minuti je gostujuća obrana po prvi puta kapitulirala, a za 1:0 je strijelac bio Fabinho. Minimalnu prednost je Liverpool imao do 69. minute kada je Oxlade-Chamberlain zabio za 2:0, a pobjedu je i definitivno potvrdio Minamino u 77. minuti.

Treba napomenuti kako 'redski' u sljedećim tjednima ne mogu računati na prva dva golgetera, Salaha i Manea koji su sa svojim reprezentacijama na Afričkom kupu nacija.

Liverpool sada na drugom mjestu ima dva boda više od Chelseaja, ali i utakmicu manje. Liverpoolu, pak, Manchester City bježi ogromnih 11 bodova, makar Kloppova momčad ima i ogled manje od Cityja.

  • +5
  • +2

FC Liverpool - FC Brentford, engleska liga, 16.1.2022.

Izvor: EPA / Autor: Chris Brunskill

Sjajnu su utakmicu odigrali West Ham i Leeds, a dvoboj otvorenog garda, s brojnim šansama na obje strane, završio je slavljem gostiju 3:2. Cijela momčad Leedsa je odigrala sjajno, no posebno se istaknuo Jack Harrison koji je tri puta pogađao domaću mrežu (10., 37. i 60. minuta).

Igrači West Hama su dva puta brisali prednost gostiju. Zabijali su Bowen u 34. za 1:1 i Pablo Fornals u 52. za 2:2, no bodovi su ipak otišli put Leedsa. Zabio je Leeds i za 4:2 (Klich) nakon sjajne akcije Raphinhe, ali je VAR poništio pogodak.

  • +5
  • +2

West Ham United - Leeds United, engleska liga, 16.1.2022.

Izvor: Profimedia / Autor: JAMES FEARN/PPAUK / Shutterstock Editorial / Profimedia

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić odigrao je sat vremena u dresu West Hama. Zamijenjen je nakon što je domaćin primio treći gol, a svemu je prethodila njegova izgubljena lopta.

Engleska 1. liga

Tottenham-Arsenal17:30
West Ham-Leeds2:3
Liverpool-Brentford3:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Manchester City22182256
2.Liverpool21136245
3.Chelsea22127343
4.West Ham22114737
5.Arsenal20112735
6.Tottenham18103533
7.Manchester United2095632
8.Wolverhampton2094731
9.Brighton20610428
10.Leicester1874725
11.Crystal Palace2159724
12.Southampton2159724
13.Aston Villa20721123
14.Brentford21651023
15.Leeds2057822
16.Everton19541019
17.Watford19421314
18.Norwich21341413
19.Newcastle United20191012
20.Burnley1718811

Sljedeće utakmice

18.1.Burnley-Watford
18.1.Brighton-Chelsea
19.1.Leicester-Tottenham
19.1.Brentford-Manchester United
21.1.Watford-Norwich
22.1.Everton-Aston Villa
22.1.Manchester United-West Ham
22.1.Brentford-Wolverhampton
22.1.Leeds-Newcastle United
22.1.Southampton-Manchester City

Pratite nas na društvenim mrežama:

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!