totalni krah

Lino Červar divljao na minuti odmora, a onda teškog srca priznao razloge poraza od Brazila

20.01.2019 u 20:35

U prvom susretu drugog kruga Svjetskog rukometnog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj, hrvatska reprezentacija je u Kölnu neočekivano izgubila od Brazila 29:26 ugrozivši plasmanu u polufinale...

Pokušavao je hrvatski izbornik Lino Červar sve ne bi li nekako 'razbudio' naše rukometaše. Uz svoj standardni repertoar - skakanje uz rub terena, žustro gestikuliranje, razgovore sa sucima 'u prolazu' - pokušao je i verbalnim 'eskapadama'.

Za vrijeme jedne minute odmora vidno živčani Lino je povikao:

'Boli me ku**c, ovo je borba za život! Borba za život!', derao se Červar pokušavajući i tako motivirati svoje igrače da se vrate u utakmicu.

No, nije uspio. Poraz od Brazila prvenstveno je šokantan, a mogao bi na kraju imati i katastrofalne posljednice za našu reprezentaciju na ovom SP-u.

• +13
Hrvatska - Španjolska, SP u rukometu 2019. Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

'Nismo dobro otvorili utakmicu jer se nismo snašli na njihovu duboku obranu 5-1, napravili smo previše tehničkih pogrešaka, a kad su se odvojili, bilo ih je teško sustići. Posebno nas je u prvom dijelu 'uništio' Landauro s golovima i asistencijama, a naša obrana nije reagirala dobro. U drugom dijelu, pogotovu u zadnjih 15 minuta čak i nismo izgledali loše, došli smo na samo gol razlike, a onda su Brazilci zabili jedan posve slučajan gol. Poslužila ih je sreća, ali sreću treba zaslužiti', govorio je vidno utučeni Lino Červar nakon utakmice.

• +6
Hrvatska - Makedonija Izvor: Pixsell / Autor: Sven Hoppe/DPA/PIXSELL

'Mučili smo se s njihovom dubokom obranom i zato smo igrali sedam na šest. Morali smo probati. To je igra u kojoj moraš biti jako, jako koncentriran, a mi to nismo bili, što su oni kaznili. Teško mi je to reći, ali zaslužili su pobjedu. Nismo bili ono što smo trebali biti. Uplašili smo se te pobjede, a oni su je željeli više nego mi', nastavio je Lino analizirati igru svojih izabranika nakon teškog poraza te istaknuo:

'Naša obrana nije bila čvrsta, a bez obrane se ne može pobijediti. Loš ulazak u utakmicu bio je ključan...'