šok u kölnu

Brazilska šamarčina hrvatskom rukometu; poraz koji bi nas mogao skupo stajati

20.01.2019 u 19:40

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je prvu utakmicu na SP-u u Njemačkoj/Danskoj. U prvoj utakmici drugog kruga koja je igrana u Kölnu Brazil je slavio 29:26

Katastrofalan poraz doživjeli su hrvatski rukometaši na samom početku drugog kruga SP-a u Njemačkoj/Danskoj. U prvom susretu u Kölnu izgubili su od - Brazila 29:26. Da, niste krivo pročitali, Brazil je pobijedio Hrvatsku u rukometu!

Od samog početka utakmice vidjelo se na izabranici Line Červara nisu 'u utakmici', djelovali su potpuno izgubljeno, a Brazilci su u susret ušli maksimalno napaljeni i spremni.

Bila je to utakmica u kojoj Hrvatska nije imala pravo na pogrešku. Pobjeda je donosila nešto lakši put prema polufinalu, ali i osigurala osvajanje najmanje šestog mjesta koje osigurava plasman u kvalifikacije za olimpijske igre u Tokiju što je uoči SP-a označeno kao glavni cilj.

Nažalost, 'kauboji' su odigrali neobjašnjivo loše i upisali težak poraz nakon kojeg će biti iznimno teško ući u borbi za medalje.

Hrvatska je očajno ušla u utakmicu i već nakon 10 minuta je gubila s pet golova razlike, a Brazil je u jednom trenutku imao i +6 (11:5, 12:6). Na odmor se otišlo s brazilskim vodstvom 17:13. Kakva je bila naša igra u prvom poluvremenu najbolje pokazuje podatak kako smo protiv Španjolske u cijelom susretu primili 19 golova, a protiv Brazila u prvih 30 minuta čak 17 golova.

• +13
Hrvatska - Španjolska, SP u rukometu 2019. Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Niti nastavak nije donio promjenu naše igre i Brazil je u 37. minuti imao novih šest golova prednosti (21:15). Tračak nade se pojavio osam minuta prije kraja kada smo smanjili na minus tri (23:26), a potom sa dva brza gola smanjili smo na svega pogodak zaostatka (25:26). Nažalost, četiri minute prije kraja Brazil je pobjegao na velikih tri razlike (28:25) i uspio je prednost obraniti do kraja.

Treba istaknuti i činjenicu da je Hrvatsku skupo koštala igra 'sedam na šest', olako smo gubili lopte, a Brazilci su nam tako na prazan gol zabili čak sedam lakih golova! O tome bi Červar trebao jako dobro razmisliti jer ovo je definitivno njegova odluka i pogreška...

U brazilskim redovima najefikasniji su bili Haniel Langaro s devet golova, Felipe Borges s pet golova, te Alexandro Pozzer sa četiri gola. Kod Hrvatske najefikasniji su bili Domagoj Duvnjak sa šest, te Luka Stepančić, Manuel Štrlek i Zlatko Horvat sa po pet bodova.

• +5
SP u rukometu: Hrvatska - Island Izvor: Pixsell / Autor: Sven Hoppe/DPA/PIXSELL

Hrvatskoj sada predstoje dvije najteže utakmice u skupini protiv Njemačke i Francuske i trebat će nam, po svemu sudeći, dvije pobjede za polufinale. 'Kauboji' će protiv Njemačke igrati u ponedjeljak u 20.30 sati, a protiv Francuske u srijedu u 18.00 sati.

Njemačka i Francuska imaju po pet bodova, dok je Hrvatska treća sa četiri boda. Španjolska i Brazil imaju po dva boda, a Island je posljednji bez bodova.

HRVATSKA - BRAZIL 26:29 (13:17)

HRVATSKA: Šego, Stevanović; Duvnjak 6, Stepančić 5, Vida, Horvat 5 (1), Karačić 1, Blažević, Štrlek 5, Musa 1, Cindrić 1, Mandić, Slišković, Vranković 1, Šipić 1, Bičanić

BRAZIL: Almeida 1, Tercariol 1; H.Teixeira, Valadao, Toledo 3, Santos 1, Pozzer 3, Borges 5, Chiuffa 1, V.Teixeira 3, Novais, Ponciano, Langaro 9, Nantes, Hackbarth 2

Sedmerci: Hrvatska 3 (1), Brazil 1 (1)

Isključenja: Hrvatska - 4 minute, Brazil - 8 minuta