moto gp

Legendarni talijanski motociklist bori se s koronavirusom; svi jedva čekaju dobre vijesti...

05.11.2020 u 09:19

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Valentino Rossi (Yamaha) ponovno je bio pozitivan na testiranju na koronavirus pa je upitan njegov nastup na utrci za Veliku nagradu Europe koja se u nedjelju vozi u Valenciji, priopćili su iz njegove momčadi

'Rossijev posljednji PCR test, koji je napravljen u utorak, pozitivan je na Covid-19. No, danas će ponovno biti testiran. Bude li nalaz negativan, imat će dovoljno vremena za još jedno testiranje i za odlazak na utrku u Valenciju', poručili su iz Yamahe.

Legendarni Il Dottore je zbog zaraze koronavirusom već propustio dvije posljednje utrke u španjolskom Aragonu jer je nakon povratka s Velike nagrade Francuske u Le Mansu 15. listopada saznao da je zaražen virusom.

Ne bude li Valentino Rossi dvaput negativan na testiranjima provedenim u razmaku od 48 sati, što je uvjet da se može pridružiti svojoj momčadi na MotoGP utrkama, 41-godišnji Talijan će biti zamijenjen. Umjesto njega će u Valenciji nastupiti 25-godišnji Amerikanac Garrett Gerloff, koji za Yamahu vozi na utrkama Svjetskog prvenstva u superbikeu.