BUNDESLIGA

Kramarić zabio u porazu Hoffenheima; Bayern pregazio Borussiju

08.04.2017 u 21:39

Hrvatski napadač Andrej Kramarić nastavio je igrati u odličnoj formi, u 28. kolu Bundeslige ponovno je bio strijelac za Hoffenheim, koji je u subotu u gostima kod Hamburgera poražen sa 1:2

Hamburger je poveo u golom Aarona Hunta u 25. minuti, a Kramarić je u 35. iz penala pogodio za 1:1. No, u 75. minuti Aaron Hunt svojim drugim pogotkom na utakmici donosi pobjedu HSV-u.

Istina, Kramarić je u 80. minuti mogao donijeti remi Hoffenheimu, ali je njegov udarac zaustavio vratar domaćina.

To mu je bio četvrti prvenstveni gol u osam dana. U trijumfu protiv Herthe (3:1) zabio je dva gola, potom je bio strijelac za pobjedu 1:0 protiv Bayerna i sada je zabio protiv HSV-a. Kramarić je najkorisniji igrač Hoffenheima ove sezone sa 12 golova i 7 asistencija.

Drugoplasirani Leipzig je u sudačkoj nadoknadi slavio protiv Bayer Leverkusena sa 1:0, a strijelac je bio Yussuf Poulsen (90+3). Stoper Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za Leverkusen.

Dan ranije Eintracht iz Frankfurta i Werder iz Bremena su odigrali 2:2. Gosti su u prvom poluvremenu stigli do prednosti od 2:0 preko Junuzovića (37) i Bartelsa (43), ali su domaći, koje vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u nastavku spasili bod golovima Gaćinovića (48) i Fabiana (73-11m).

U njemačkom 'klassikeru' Bayern je u subotu na svom terenu protiv Borussije Dortmund slavio sa 4:1, a dvostruki strijelac bio je Robert Lewandowski.

Već nakon deset minuta Bayern je vodio 2:0 golovima Riberyja (4) i Lewandowskog (10). Raphael Guerreiro u 20. minuti smanjuje zaostatak i daje šansu  Borussiji za povratak. No, početkom drugog poluvremena, u 49. minuti, Robben pogađa za 3:1, a pobjedu Bayerna potvrdio je Lewandowski u 68. minuti iz penala.