SKUPINA I

Kosovo nije pomoglo Hrvatskoj; rezultati koji nam nikako ne odgovaraju

06.10.2017 u 23:47

U preostala dva susreta u našoj skupini Island je kao gost svladao Tursku sa 3:0 i tako ju izbacio iz svih kombinacija za plasman na SP, dok je Ukrajina također na gostovanju bila bolja od Kosova sa 2:0

Island je napravio veliki korak prema Svjetskom prvenstvu u Rusiji pobjedom 3:0 u Turskoj. Gost je poveo u 32. minuti nakon akcije u pet poteza, golman je ispucao dugu loptu, koja je nakon dva odbijanja glavom došla do Bodvarssona, on je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, gdje je na drugoj stativi loptu dočekao nečuvani  Gudmundsson  i zabio za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije Islanđani su udvostručili vodstvo nakon što je Bjarnason dobio loptu u šesnaestercu Turske i onda ju snažnim udarcem zakucao u mrežu Babacana, piše goal.hr.

U 50. minuti gosti su zabili i treći gol. Nakon udarca iz kuta na rubu peterca na drugoj vratnici sam je ostao Gunnarsson koji je glavom spustio loptu do Arnasona, a ovaj je s dva metra pogodio za 3:0.

• +6
Turska - Island, kvalifikacije za SP 2018. Izvor: Reuters / Autor: UMIT BEKTAS

Ukrajina slavila kod Kosova 2:0. Imali su Ševčenkovi izabranici dosta prilika, no na gol su čekali do 60. minute kada je u dvoboju s Garmashom vlastitu mrežu zatresao Paqarada. Pobjedu je u 88. minuti potvrdio Jarmolenko.

Hrvatska je sada druga na ljestvici sa 17 bodova, koliko ima i treća Ukrajina, dok je na vrhu Island sa 19 bodova. Kako u posljednjem kolu Island u ponedjeljak dočekuje posljenjeplasirano Kosovo za očekivati je da će se on pobjedom izravno plasirati u Rusiju, dok će Ukrajina i Hrvatska u izravnom susretu u Kijevu odlučivati o tome tko će kao drugoplasirani u dodatne kvalifikacije. Hrvatskoj je za drugo mjesto dovoljan i bod, dok Ukrajini igra samo pobjeda.