FINALE ZAPADA NHL-A

Kingsi sredili Chicago i smanjili zaostatak

05.06.2013 u 09:52

Hokejaši Los Angelesa vratili su se u igru u finalu Zapadne konferencije NHL lige. U svome su Staples Centeru svladali Chicago s 3:1 i smanjili zaostatak u seriji na 1-2…

Bila je to aktualnim prvacima već 15. uzastopna pobjeda na domaćem ledu i osma u aktualnom doigravanju. Novu će imati prilike ostvariti već u četvrtak kada je na rasporedu četvrta utakmica serije.

Kingsi su poveli već u četvrtoj minuti dvoboja pogotkom Justina Williamsa, a prednost je u sedmoj minuti druge trećine povećao Slava Vojnov. Bryan Bickell je smanjio u posljednjoj minuti druge dionice, a kad su u samoj završnici utakmice Blackhawksi povukli vratara, Dwight King im je zabio gol u praznu mrežu za konačnih 3:1.

Golman Los Angelesa Jonathan Quick je nakon slabe druge utakmice ponovno bio na visokoj razini, obranio je 19 udaraca. Vojnov je uz pogodak dodao i asistenciju, a dva je dodavanja za gol ubilježio Jeff Carter.