bundesliga

Katastrofa Eintrachta; momčad Ante Rebića u Leverkusenu primila čak šest golova

05.05.2019 u 20:19

U posljednjoj utakmici 32. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer iz Leverkusena deklasirao je Eintracht iz Frankfurta 6:1 i tom pobjedom se bodovno poravnao s njime na četvrtoj poziciji...

Svih sedam golova postignuto je u prvom poluvremenu, Bayer je već u prvih 13 minuta postigao dva gola preko Havertza (2) i Brandta (13), da bi vrlo brzo potom Kostić (14) smanjio na 2:1. No, u razdoblju od 23. do 36. minute domaći su postigli četiri gola i osigurali pobjedu. Strijelci su bili Brandt (23), Aranguiz (28), Alario (34) i Hinteregger (36-ag).

Ante Rebić odigrao je svih 90 minuta za Eintracht, dok je Tin Jedvaj ostao na klupi Bayera.

Oba sastava sada imaju 54 boda, ali Eintracht je u prednosti u borbi za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone jer i dalje ima pet golova bolju razliku pogodaka. Vrlo blizu su još i Borussia (M) i Wolfsburg s po 52 te Hoffenheim s 51 bodom.

• +3
Bundesliga, Eintracht - Hoffenheim Izvor: Pixsell / Autor: Thomas Frey/DPA/PIXSELL

Ranije u nedjelju bodove su podijelili Schalke 04 i Augsburg igravši 0:0 te Freiburg i Fortuna koji su igrali 1:1.

Na vrhu je Bayrern sa 74 boda, četiri više od druge Borussije Dortmund.