REAKCIJA NAŠE DESETKE

Kapetan Luka Modrić zabio majstorski pogodak Škotskoj pa poslao poruku sljedećem suparniku koja će odjeknuti i u hrvatskoj javnosti

Hrvatska nogometna reprezentacija izborila je plasman u osminu finala Eura nakon što je u susretu 3. kola D skupine u Glasgowu pobijedila Škotsku sa 3:1, a svoj komentar poslije susreta dao je kapetan Luka Modrić koji je zabio drugi pogodak

Podsjećamo, Hrvatska je povela u 17. minuti golom Nikole Vlašića. Loptu je u kazneni prostor ubacio Josip Juranović, Ivan Perišić je spustio glavom do veznjaka moskovskog CSKA koji je s desetak metara matirao škotskog vratara.

Nažalost, domaćin je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela, a strijelac je u 42. minuti bio Callum McGregor.

Hrvatska je u novu prednost stigla u 62. minuti sjajnim golom Luke Modrića koji je vanjskom felšom pogodio rašlje sa 20-tak metara. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Ivan Perišić pogodivši glavom u 77. minuti nakon Modrićevog ubačaja iz kornera.

Kapetan je odigrao kapetanski kad je bilo najvažnije...

'Prije svega hvala na čestitkama. Sretni što smo odigrali veliku utakmicu, prošli u drugi krug što nam je bio primarni cilj. Nismo bili zadovoljni s našem igrom u prve dvije utakmice. Morali smo izaći uzdignute glave', rekao je Modrić te zatim na neki način poslao poruku sljedećem suparniku:

'Kad ovako igramo opasni smo za svakoga.'

• +66
Hrvatska - Škotska, 3. kolo, Euro 2021. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Zabio je majstorski pogodak...

'Sretni smo, idemo se sad odmoriti i spremiti za sljedeću utakmicu. Ovaj gol znači mi puno, ali više cjelokupna igra ekipe. Sretan sam što je moj gol pomogao, ali najvažnije je da smo pobijedili.'