premier league

Kaneov 23. gol za veliku pobjedu Tottenhama u londonskom derbiju

10.02.2018 u 15:36

U prvoj utakmici 27. kola engelskog nogometnog prvenstva Tottenham je na svom stadionu svladao Arsenal 1:0 te se, barem na nekoliko sati, popeo na treće mjesto. Jedini gol postigao je Harry Kane, što mu je već 23. u prvenstvu ove sezone

U jednom od najvećih nogometnih gradskih derbija na svijetu Tottenham je na stadionu Wembley pred 83.222 gledatelja pobijedio Arsenal 1:0.

Pogodak odluke zabio je Harry Kane u 49. minuti na asistenciju Benjamina Daviesa. Kane je na odlično ubačenu loptu nadskočio Laurenta Koscielnyog i glavom zabio za 1:0.

Bio je to njegov 23. pogodak ove sezone i sedmi pogodak u gradskom derbiju i samo je Emmanuel Adebayor zabio više golova u derbiju sjevernog Londona. Bivši napadač Arsenala je protiv najvećeg suparnika zabio osam golova.

Tottenham je mogao i uvjerljivije slaviti u 195. gradskom derbiju. Domaćin je u drugom poluvremenu imao tri, četiri fantastične prilike, no Son Heung-Min, Erik Lamela i Dele Ali su bili neprecizni. Arsenal tijekom susreta praktički nije stvorio niti jednu ozbiljniju priliku, a  'Topnici' su prvi udarac u okvir suparničkog gola uputili u 68. minuti.

Tottenham je nakon ove pobjede skočio na treće mjesto sa 52 boda, dok je Arsenal ostao šesti sa 45 bodova, šest manje od Liverpoola na četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka, a 'Redsi' imaju i utakmicu manje.