DERBI 15. KOLA

Josip Elez s dva gola presudio bivšima

05.11.2016 u 16:53

Po jakoj kiši i neugodnom vjetru, na Rujevici je igran 143. Jadranski derbi, a nakon gola Hajduka Rijeka je zabila dva i stigla do pobjede 2:1. Za bjeg Dinamu na devet bodova prednosti

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
----------------------------------------------------
RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Mišić, Bradarić, Vešović, Andrijašević, Gorgon, Gavranović
HAJDUK: Kalinić, Šimić, Jefferson Santos, Futacs, Kožulj, Hamza Barry, Memolla, Tudor, Ćosić, Erceg, Gkentsogolu
-----------------------------------------------------

90'+3 KRAJ UTAKMICE
90' - Kalinić brani Gorgonov udarac
78' - Ohandza dva puta vara obranu Rijeke, ali njegov udarac u korner izbija Prskalo
75' - GGGOOOLLL - Josip Elez svojim drugim golom, na ubačaj Ristovskog glavom šalje loptu u desni donji kut Hajdukova gola

72' - Vešović puca sa 15 metara, iskosa, a Kalinić uz veliki napor zaustavlja ovaj udarac
66' - GGGOOOLLL - nakon gužve u 16-ercu gostiju jedna je lopta došla do Eleza, koji uz pomoć Šimića vara Kalinića

60' - GGGOOOLLL - Marko Futacs iz 'ničeg' pogađa za vodstvo; dugačku loptu preko cijelog terena dočekao je igrač Hajduka i kroz noge Prskalu pogodio za vodstvo gostiju

57' - uvjeti za igranje na Rujevici su očajni, puše jak vjetar a ni kiša nije posustala
54' - Hamza puca sa 30-tak metara ali preslabo i bezopasno
52' - ponovni pritisak Rijeke
49' - žuti karton Jeffersonu; slobodnjak za Rijeku; a na ubačaj Mišića skače i Andrijašević, no nije zahvatio loptu
46' - Futacs pokušava iz daljine no Prskalo je oprezan
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog poluvremena
43' - Franko Andrijašević puca s ruba 16-erca, ali njegov udarac otišao je pokraj gola
39' - Vešović i Ristovski bili su u novom naletu, ali obrana Hajduka očistila je opasnost
35' - Gavranović za Andrijaševića, pa ubačaj u sredinu međutim Gorgon nije stigao do lopte, ostaje 0:0
25' - još jedna opasnos po Hajduk; Vešović puca sa 18 metara, ali Kalinić brani
23' - sada je Andrijašević pogodio mjesto gdje se spajaju stativa i vratnica; odlično ga je proigrao Vešović

22' - prekršaj na Gavranoviću na lijevoj strani; ali Kalinić je boksanjem lopte očistio situaciji pred svojim golom
18' - prva opasnost Hajduka, Jefferson je pucao, ali kraj gola
11' - Hamza je izbacio Futacsa na lijevom boku, ali napadač Hajduka propustio je priliku ubaciti loptu u izglednoj situaciji
9' - Ćosić je uspio zaustaviti Andrijaševića
6' - odmah potom i udarac Gorgona iz daljine, kojeg Kalinić zaustavlja uz pomoć bloka svojih igrača
5' - odlična akcija Rijeke, Gavranović za Vešovića, no Kalinić brani

3' - nespretnost Kalinića, ali u nastavku akcije Ristovski je ostao u zaleđu
1' - sudac Mlakar dao je znak da 143. derbi može početi... Jedino što kiša kvari ambijent na Rujevici te je utjecala i na posječenost stadiona. Naime, ima još nešto praznih stolica