PREMIERSHIP - 24. KOLO

Jelaviću 30 minuta, Evertonu bod

04.02.2012 u 18:26

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić odradio je debi za svoju novu momčad, engleski Everton, ušavši u igru u 60. minuti u susretu protiv Wigana

Wigan je u sklopu 24. kola engleskog Premiershipa ugostio Everton za koji je Jelavić započeo susret na klupi za pričuvne igrače. Nakon što je prvih sat vremena proteklo bez golova, David Moyes odlučio je u 'vatru" gurnuti našeg igrača.

Nakon svega 15 minta od ulaska Jelavića u igru Wigan dolazi do prednosti. Strijelac, doduše autogola, bio je Phil Neville. Pet minuta nakon primljenog gola u igru za Everton ulazi još jedan napadač, Nigerijac Victor Anichene, te za manje od 120 sekundi poravnava na 1:1. Rezultat se do kraja susreta više nije mijenjao tako da je Jelavić startao s bodom u Premiershipu.

Nakon što je Queens Park Rangers bio vrlo aktivan u posljednjim danima prijelaznog roka, dovevši u svoje redove Bobbyja Zamoru, Djibrila Cissea i Tayea Taiwa, trud i uloženi novac nije im se baš isplatio ako je suditi po prvoj utakmici.

Naime, sve je odlično počelo u susretu protiv Wolvesa kada je Zamora u svom debiju, nakon svega 16 minuta, postigao svoj prvijenac. Nizbrdo je krenulo u 34. kada je drugo 'pojačanje' Cisse dobio izravni crveni karton nakon pregrubog starta na suparničkog igrača. S minimalnih 1:0 se otišlo na predah, a onda je uslijedio preokret Wolvesa.

Najprije je nakon manje od 60 sekundi igre u nastavku Matt Jarvis zabio za 1:1, a potpuni preokret gostima donio je džoker s klupe, Kevin Doyle u 71. minuti susreta. Bila je to tek druga pobjeda Wolvesa u gostima koja je ujedno značila i bijeg iz opasne zone.

Zanimljivo je spomenuti da je Wolverhampton osvojio najveći broj bodova (13) od svih premierligaških momčadi nakon što se našao u zaostatku, dok je s druge strane QPR izgubio najveći broj bodova (15) u Premiershipu nakon što je poveo.

Spomenimo još da je Stoke City poražen na svom travnjaku od Sunderlanda s minimalnih 1:0, te da je Bolton našeg Ivana Klasnića, koji je cijelu utakmicu proveo na klupi za pričuve, s 2:0 poražen kod Norwicha te se sada nalazi u zoni koja vodi u niži rang natjecanja.