NBA

James najmlađi igrač sa postignutih 12.000 koševa

04.02.2009 u 09:59

Košarkaši Toronto Raptorsa upisali su novi poraz u NBA ligi, ovoga puta na gostovanju kod Clevelanda 83:101, a hrvatski reprezentativac Roko Leni Ukić ponovo je imao skromnu minutažu

Ukić je na parketu Quicken Loans Arene u Clevelandu proveo svega dvije minute i 10 sekundi ubilježivši jedan neuspjeli šut i jednu asistenciju. Bio je to treći uzastopni poraz Raptorsa, sedmi u zadnjih deset kola, te 31. ove sezone. Sa svega 19 pobjeda Toronto se nalazi na pretposljednjem mjestu Istočne konferencije, a gori učinak ima jedino Washington (10-38).

Pitanje pobjednika bilo je praktički riješeno u prvoj četvrtini koju su Cavsi dobili sa 22 koša viška (37:15). Ostatak utakmice samo su mirno održavali prednost.

Junak utakmice bio je LeBron James ubacivši 33 koša uz 7 skokova i 4 asistencije čime je stigao do brojke od 12.000 koševa u karijeri. James je najbrže od svih igrača u povijesti stigao do brojke od 12 tisuća - trebalo mu je 24 godine i 35 dana čime je popravio dosadašnji rekord Kobea Bryanta (25 godina i 220 dana).

'Može James i bolje. To sasvim sigurno zastrašujuća vijest za njegove suparnike,' kazao je trener Clevelenda Mike Brown.

Solidnu partiju ostvarili su i Daniel Gibson sa 18, te Mo Williams sa 16 koševa, dok su goste predvodili Chris Bosh (29 koševa) i Jermaine O"Neal (20 koševa i 8 skokova).

U najnapetijem okršaju večeri Boston je u Wachovia Centru u Philadelphiji pobijedio Sixerse 100:99 košem Ray Allen u posljednjim trenucima susreta. Allen se uoči utakmice borio sa gripom, no uspio je zabiti 23 koša pri čemu i pobjednički.

'U trenucima kada si bolestan trebaš malo više koncentracije, no na koncu je sve ispalo super,' kazao je Allen koji je 12 od svoja 23 koša zabio u posljednjoj četvrtini. Prvi strijelac Bostona bio je Paul Pierce sa 29 koševa, dok je Rajon Rondo dodao 23 koša i 8 asistencija. Branitelji naslova su u posljednje 3.5 minute nadoknadili sedam koševa minusa te upisali 41. pobjedu sezone uz devet poraza. Za Sixerse je to bio 24. poraz uz 23 pobjede, a najefikasniji u njihovim redovima bili su Andre Igoudala (22) i Andre Miller (21).

'Cijelo vrijeme smo kontrolirali utakmicu, no sve smo uprskali u samoj završnici. Šteta bili smo nadomak pobjede,' kazao je trener Sixersa Tony DiLeo.