PUNA MREŽA SPLIĆANA

Istra pregazila Hajduk i gurnula ga prema dnu!

26.07.2015 u 22:47

U večernjoj nedjeljnoj utakmici 3. kola MAXtv Prve lige nogometaši Istre pobijedili su u Puli Hajduk rezultatom 4:1 i tako se probili na drugo mjesto ljestvice, dok su Splićani na bod od samog dna...

Hajduk proživljava odličnu europsku sezonu, ali u domaćem prvenstvu stvari ne funkcioniraju. Umorna i oslabljena splitska momčad nakon dva remija doživjela je u Puli težak poraz te se nalazi u opasnoj zoni na otvaranju MAXtv Prve lige. Istra je pak nakon debakla protiv Lokomotive pokazala da može odigrati odličnu utakmicu i da joj Hajduk i dalje ostaje omiljena mušterija.

Utakmica na Aldo Drosini bila je odlična, a domaćini su bili ti kojima je pripalo prvo poluvrijeme. U 10. minuti Istra je došla do ranog vodstva kada je Kalinić odbio udarac Grkovića, a Heister snažnim udarcem poslao loptu u praznu mrežu.

Hajduk je imao terensku inicijativu, ali ne i izgledne prilike. U 39. minuti Istra je po istom receptu došla do drugog pogotka, a ovaj je put Kalinićevu odbijenu loptu u mrežu pospremio Repić.

U 50. minuti Hajdukove muke postale su još veće. Heistera je srušio Tudor u kaznenom prostoru, a s bijele točke siguran je bio Tomić.

Kada je Kiš uspio zatresti mrežu domaće momčadi zabivši jednu odbijenu loptu pojavila se nada za Splićane...

...ali nije dugo trajala jer je već u sljedećoj minuti Marcel Heister ostao sam i iz blizine je postigao svoj drugi gol na utakmici, a Istrin četvrti.

Rezultat se više nije mijenjao, a Istra je sada skočila na drugo mjesto ljestvice s bodom manje od vodećeg Splita, dok Hajduk s dva boda dijeli predzadnje mjesto koje može postati i zadnje ako Slaven izvuče povoljan rezultat u ponedjeljak protiv Lokomotive.