bez dlake na jeziku

Iranska zvijezda oplela po FIFA-i i Infatinu: Ovo je katastrofa

27.06.2026 u 10:27

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Iran je odigrao 1:1 protiv Egipta u posljednjem kolu skupine i sada mora čekati rasplet ostalih utakmica kako bi doznao hoće li izboriti plasman u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva.

Iranci su nakon tog rezultata ostali u neizvjesnosti, a posebno ih je zabolio završetak utakmice u kojem im je u sudačkoj nadoknadi poništen pogodak zbog zaleđa.

Nakon susreta vrlo oštar bio je Mehdi Taremi. Jedan od najpoznatijih iranskih nogometaša nije govorio samo o utakmici, nego je otvoreno napao organizaciju turnira i FIFA-u. Iran je tijekom grupne faze imao velike logističke probleme, a Taremi tvrdi da reprezentacija nije imala sve članove stručnog i logističkog osoblja jer neki nisu dobili vize.

'Ovo je katastrofalno Svjetsko prvenstvo. Katastrofa. Mislim, FIFA ovdje mora riješiti svaki problem, ali nažalost nije ih uspjela riješiti od samog početka. Gospodin Infantino došao je u našu svlačionicu nakon prve utakmice protiv Novog Zelanda i rekao: ‘Ovo je tek početak…’, ali grupna faza završava sutra', rekao je Taremi.

Iranski napadač posebno se žalio na putovanja i činjenicu da je njegova reprezentacija, prema njegovim riječima, stalno morala putovati iz Tijuane. Naglasio je da nema ništa protiv Meksika ni ljudi u Tijuani, ali smatra da takvi uvjeti nisu primjereni za profesionalno natjecanje na najvišoj razini.

'Nema naših ljudi zaduženih za logistiku, oni nemaju vizu. Kako je moguće da stalno moramo putovati iz Tijuane? Volimo ljude u Tijuani. Volimo Meksiko. To su skromni ljudi i volimo ih, ali kao profesionalnom igraču u profesionalnom natjecanju, to nije u redu.'

Iran je tako nakon remija s Egiptom ostao u situaciji u kojoj više ne ovisi isključivo o sebi. Za prolazak među najbolje trećeplasirane reprezentacije trebaju mu povoljni rezultati iz drugih skupina, što je dodatno pojačalo frustraciju u iranskom taboru.

Taremi je nastavio u vrlo oštrom tonu i poručio da se njegova reprezentacija osjeća prepušteno sama sebi: 'Nije pošteno. Naše mišljenje je da nije pošteno. Je li to pošteno FIFA-i? U redu, njima dobro. Ali nije pošteno. Tko nam želi pomoći? Ako žele da ispadnemo, onda u redu, ispadnimo. Ali to nije pošteno. Nemamo ljude za oporavak ni logistiku koji bi nam pomogli. Stalno se žalimo na te stvari, ali nitko ne pomaže. Nitko.'

Taremi, međutim, smatra da problem nije samo sportski. Po njemu, Iran je na ovom turniru imao uvjete koji nisu bili ravnopravni s ostalima.