SJAJNI PARAOLIMPIJCI

Hrvatskoj svjetska plivačka bronca

30.11.2009 u 22:48

Prvog dana natjecanja na Svjetskom plivačkom prvenstvu u 25-metarskim bazenima za osobe s invaliditetom koje se održava u Rio de Janeiru hrvatski paraolimpijac Kristijan Vincetić osvojio je brončanu medalju u disciplini 100 metara delfin

Vincetić je isplivao rezultat 59.90. Slavio je Mađar Tamas Sors s novim svjetskim rekordom (58.30), a drugi je bio Australac Matthew Cowdrey (59.46).

Vincetić, koji je maturant Željezničko-tehničke škole iz Zagreba i član Plivačkog kluba Dubrava, u ovoj disciplini osvojio je i medalju na nedavnom Europskom prvenstvu u Reykjaviku, gdje je bio srebrni.

Danas je nastupio i Antun Brzak u disciplini 400 metara slobodno osvojivši peto mjesto rezultatom 6:19.71 minuta, što je njegov osobni rekord.