škotska liga

Hrvatski reprezentativci Josip Juranović i Borna Barišić pobjedama zaključili 2021. godinu

26.12.2021 u 19:16

Škotski nogometni velikani Rangers i Celtic ostvarili su pobjede u utakmicama 20. kola nacionalnog prvenstva, pa će aktualni prvak Novu godinu dočekati sa šest bodova više od Celtica.

Rangers je na Ibroxu pobijedio St Mirren sa 2:0, dok je Celtic na gostovanju porazio St Johnstone sa 3:1.

Rangers je do devete uzastopne ligaške pobjede, pri čemu šeste u nizu bez primljenog gola, stigao golovima Scotta Wrighta (14) i Alfreda Morelosa (26).

Hrvatski reprezentativac Borna Barišić je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav.

Tri boda je dohvatio i Celtic koji je na gostovanju porazio St Johnstone sa 3:1.

Gosti su golovima Liela Abade (9, 22) poveli sa 2:0. Christopher Kane je smanjio u 69. minuti, a pitanje pobjednika razriješio je Nir Bitton pogodivši u 82. minuti za 3:1.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović je za goste odigrao cijeli susret.