UEFINA NATJECANJA

Hrvatski nogometaši zapaženi u pretkolima Lige prvaka i Europske lige

23.07.2019 u 22:42

Hrvatski veznjak Karlo Bartolec bio je asistent za prvi pogodak FC Kopenhagena koji je u prvoj utakmici 2. pretkola nogometne Lige prvaka kao gost u Oswestryju svladao velškog predstavnika TNS sa 2-0 (1-0)

Bartolec, koji je odigrao čitav susret za FC Kopenhagen, asistirao je u 18. minuti Sotiriouu, dok je drugi pogodak postigao Skov u 61. minuti iz 11-erca.

Antonio Jakoliš igrao je za APOEL iz Nikozije do 70. minute u 1-0 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Sutjeske u Nikšiću.

U prvom susretu 2. pretkola Europske lige litavska Sudova je na gostovanju u San Marinu pobijedila Tre Penne sa 5-0, a među strijelce su se upisali i hrvatski nogometaši Andro Švrljuga i Josip Tadić.

Švrljuga je bio najbolji igrač utakmice, postigao je pogodak te dodao tri asistencije.

Bivši nogometaš Rijeke, Istre 1961 i Pomorca postigao je treći pogodak na utakmici u 66. minuti, te asistirao za drugi, četvrti i peti pogodak.

Među strijelce se upisao i Tadić. Bivši napadač Dinama zatresao je mrežu u 81. minuti. Golove su zabili i Matulevičius (10), Topčagić (20 i Ricketts (90+1). Dodajmo kako je za litavski sastav branio hrvatski vratar Ivan Kardum.

Uzvratni susret je 30. srpnja u Marijampoleu.