DVA RAZLIČITA LICA

Nenad Bjelica prokomentirao Dinamovo blijedo prvo poluvrijeme i otkrio što se promijenilo u nastavku

23.07.2019 u 22:30

Dinamov trener Nenad Bjelica kratko je prokomentirao pobjedu kod Saburtala 2:0 u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka

Dinamo je uspješno krenuo u novu europsku sezonu u kojoj se ne skriva ambicija da se uđe u Ligu prvaka. Prvi koračić na tome putu je napravljen, ali u Gruziji nije bilo lako.

'U prvom poluvremenu nismo pružili maksimum, kao da nismo bili svjesni koliko je ova gruzijska ekipa dobra i kvalitetna, koliko oni mogu dobro igrati, da imaju puno dobrih, mladih i brzih igrača na bokovima, očigledno nismo u to uvjerili moje igrače,' počeo je Bjelica.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

'Nije bilo nekakvih velikih šansi u prvom dijelu, ali trčali smo u prazno trošili se nepotrebno, nismo ih imali pod kontrolom.'

Nastavak je donio bolji Dinamo...

'Drugo poluvrijeme je bilo puno bolje čim smo stali bliže, čim smo se organizirali u defanizivi onda su došle naše šanse pa smo iskoristili naše dvije od tri četiri koliko smo imali', jasan je bio Dinamov trener.

• +11
Saburtalo - Dinamo, 2. pretkolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

​Modri pobjeđuju i kada ne izgledaju dobro, a to mogu samo prave momčadi, o ne s pobjedničkim mentalitetom.

'Definitivno Dinamo danas nije igrao na razini na kojoj smo ga vidjeli u posljednje dvije utakmice. Ali, kažem, ova momčad je bila velika nepoznanica ne samo za nas nego za cijelu javnost, tako i za moje igrače. To je momčad koja pod pritiskom igra bez problema, jer oni zaista nemaju nikakav pritisak da moraju proći u kvalifikacijama Lige prvaka. Cijela priča se sastojala u tome da smo bliže stajali njihovim igračima, nismo im dozvolili da stvaraju višak na bokovima.'