KOŠARKAŠKO SP

Hrvatski košarkaši nemoćni protiv Grka

03.09.2014 u 21:40

Nakon dana pauze, ali i čudnovate igre te poraza protiv Senegala, hrvatska košarkaška reprezentacija večeras igra protiv Grčke. Dvoboj u kojem Hrvatska traži pobjedu kako bi ostala u igri za prvo mjesto u skupini je od 20 sati, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

Hrvatska - Grčka 63:76 (14-16, 9-20, 16-15, 26-25)

ČETVRTA ČETVRTINA

40' - Bogdanović za konačnih 65:76
40' - Tomić dva koša, ali gotovo je, 63:74
39' - jedno bacanje Tomića, pa Simon dvica, 61:71
37' - Bogdanović za dva koša, 58:68
36' - budi se Šarić - trica, 56:64
35' - Šarić je uzvratio Grcima istom mjerom, koš i bacanje, opet je minus deset, 53:63
35' - iza  linije 6,25 pogodio je i rudež, pa brza kontra Lafayettea, 50:60
34' - pogodio je Ukić tricu za malu nadu, 45:57
32' - Lafayette je pogodio jedno bacanje, a zatim i dvicu, no Grci drže veliku prednost, 42:55

TREĆA ČETVRTINA
30' - Ukiću je lopta dva puta izašla iz koša, Grci su to kaznili, 39:51
29' - Bogdanovićevi koševi s linije slobodnih bacanja, 39:49
29' - solo akcija Ukića, 37:49
28' - Tomić je nakon dugov emena zabio, 35:49
28' - opet trica Bogdanovića, 33:47
27' - Bogdanovićeva trica, ali odmah istim oružjem uzvraćaju Grci, 30:47
26' - Bogdanović je precizan iz slobodnih bacanja, 27:44
25' - ne, nismo zaspali, nego dugo nema hrvatskog koša, srećom ni Grci ne zabijaju pa nada tinja, iako kako igramo trebamo čudo da preokrenemo
21' - Bogdanovićevi koševi, Grci odmah uzvraćaju, 25:40
21' - ni u nastavku nismo dobro krenuli, izgubljena lopta koševi Grčke, 23:38

DRUGA ČETVRTINA
20'- na odmor se otišlo s minus 13, 23:36
20' - Ukić je ubacio samo jedno slobodno bacanje, 23:34
19' - napokon je Hrvatska zabila, trica Bogdanovića, 22:32
15' - u napadu nemamo rješenja, u obrani smo spori, Grci imaju sve veću prednost, 19:26
13' - Simon je ubacio, 19:21
12' - trica Rudeža, lovimo grčku prednost, 17:19

PRVA ČETVRTINA
10' - Šarić je nadmudrio svojeg čuvara, ali su i Grci uzvratili 14:16
9' - Bogdanović je pogodio jedno bacanje, 12:12
8' - Simon je to brzo realizirao, nešto se lakše diše, 11:12
7' - Lafayette je pogodio tricu, 9:12
5' - pod košem nam je propuh, zato i jesmo u minusu, 6:10
4' - Šarić je prekinuo post za izjednačenje, 6:6
2' - Tomić je izgleda raspoložen, 4:2
1' - počela je utakmica, dobro je počelo, Tomić je zabio pod košem, ali Grci su brzo uzvratili, 2:2

--------------------------------------------------------------------------------------------

'Grcima puno ovisi o igri pick'n'rolla Calathesa i Zisisa, imaju Borousisa, Kaimakoglua, Printezisa... Kompletna momčad. Dobili smo ih prije dva tjedna u pripremama, ali tada nisu imali Calathesa i Printezisa. Mi pak možemo svakom staviti 80 poena, ali je nedopustivo što od svakoga toliko primamo. Igračima sam već rekao da smo Grke dobili u Pauu jer smo ih ostavili na 66 poena. Mislim da sam bio jasan', rekao je hrvatski izbornik Jasmin Repeša.

'Vrlo smo zadovoljni jer iza nas su tri pobjede i mi smo ih dohvatili igrajući protiv tri momčadi koje imaju različit stil igre, počevši sa Senegalom, preko Filipina do Portorika. Momčad je fokusirana da se može prilagoditi na različite profile protivnika. Tu smo gdje smo htjeli biti nakon tri utakmice. Poraz Hrvatske od Senegala može biti dobar za vas uoči utakmice protiv Grčke, a iz moje perspektive, ja s tim nisam pretjerano sretan', pričao je grčki izbornik Fotsis Katsikaris.