TEŽAK PORAZ

Hrvatski košarkaši debaklom u Litvi doveli svoje izglede za odlazak na SP na minimum

02.12.2018 u 20:19

Hrvatska košarkaška reprezentacija ove nedjelje u Litvi izgubila je od domaćina rezultatom 79:62 i tako potpuno umanjila svoje izglede za kvalifikaciju na Svjetsko prvenstvo u Kini sljedeće godine...

Nakon teško izborene pobjede protiv Mađarske Anzulovićeva družina prizemljena je u Vilniusu ove nedjelje, protiv opasne Litve koja je već ranije izborila plasman na SP, no nije se dovoljno dopustila u ovom susretu.

• +21
Kvalifikacije za SP u košarci 2019., Hrvatska - Mađarska Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX

Bez svojih NBA zvijezda hrvatska košarkaška reprezentacija nije izgledala dobro u ovom susretu i gubila je 26:11 već nakon prve četvrtine, da bi se u drugoj na krilima Mustapića i Bilana uspjela vratiti i smanjiti na 43:39 te na početku treće čak i izjednačiti.

No, nekoliko pogrešaka Perića i loše složenih napada omogućilo je Litvi da se ponovo razigra i razbije hrvatski otpor do kraja treće četvrtine koja je završila rezultatom 67:49.

Do kraja utakmice više nije bilo izgleda za preokret pa se Hrvatska morala pomiriti s porazom koja joj otežava situaciju uoči završnih utakmica potkraj veljače protiv Poljske i Mađarske.

Najbolji strijelci kod Hrvatske bili su Bilan s 12 i Zubčić s 11 koševa. Seibutis je zabio 15 za Litvu.

Hrvatska mora u završnici kvalifikacija loviti dvije pobjede, no možda neće biti dovoljne ako se drugi rezultati loše poslože...