nba liga

Bogdanovićev učinak sezone pokvario promašaj za pobjedu; Hezonja isprovocirao Greek Freaka

02.12.2018 u 09:51

Bojan Bogdanović je sa 27 koševa imao najbolji učinak u ovoj sezoni i bio prvi strijelac dvoboja Indiane i Sacramenta, ali su Pacersi poraženi na gostovanju u glavnom gradu Kalifornije sa 111-110, a hrvatski je reprezentativac promašio šut koji je mogao donijeti pobjedu njegovoj momčadi.

Bojanov prezimenjak Bogdan Bogdanović je sa 20 koševa i šest asistencija predvodio igrače domaće momčadi.

Jedinu pobjedu od momčadi u kojima igraju hrvatski košarkaši ostvarili su New York Knicksi, u Madison Square Gardenu svladavši Milwaukee sa 136-134 u produžetku. Mario Hezonja je bio u početnoj postavi Knicksa, ali je igrao samo 12 minuta te postigao dva koša (šut 1/2), uz dva skoka i dvije asistencije. No, unatoč tek dva poena, Hezonja je privukao pozornost provokacijom prema Grku Giannisu Antetokounmpu, kojeg je nakon jednog zakucavanja, prekoračio.

Minnesota je na svom terenu poražena od Bostona sa 118-109. Dario Šarić je za Timberwolvese igrao 20 i pol minuta te za to vrijeme postigao sedam koševa (šut 3/7), imao četiri skoka i jednu asistenciju.

Ante Žižić je s klupe odgledao poraz Clevelanda koji je na domaćem terenu izgubio sa 106-95 od Toronta, trenutačno najuspješnije momčadi NBA lige.

Unatoč povratku Stephena Curryja, nakon što je propustio 11 utakmica, Golden State Warriorsi su poraženi sa 111-102 na gostovanju u Detroitu. Curry je ubacio 27 koševa, jedan manje od Kevina Duranta. Detroit su do pobjede predvodili Blake Griffin sa 26 koševa i Andre Drummond sa 16 poena i 19 skokova.

NBA rezultati, 1.12.

• Sacramento - Indiana 111-110 (Bojan Bogdanović 37:06 min, 27 k, šut 10/19, 3 s, 2 ol)
  • Minnesota - Boston 109-118 (D. Šarić 20:24 min, 7 k, šut 3/7, 4 s, 1 a, 1 bl)
  • New York - Milwaukee 136-134 (produžetak) (M. Hezonja 12:08 min, 2 k, šut 1/2, 2 s, 2 a, 1 ol)
  • Cleveland - Toronto 95-106 (A. Žižić nije igrao)
  • Houston - Chicago 121-105
  • Detroit - Golden State 111-102
  • Washington - Brooklyn 102-88