Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
U meksičkom Monterreyu, Japan je pobijedio Tunis 4:0, te poslao afričku reprezentaciju kući. Istina, moraju Tunižani odigrati i utakmicu protiv Nizozemaca
Golove za Japan postigli su Daichi Kamada (4), Ayase Ueda (31, 83) i Junya Ito (69).
Nakon teškog 1:5 poraza od Švedske u prvom nastupu na SP Tunis je smijenio izbornika i umjesto Sabrija Lamouchija na klupu doveo Hervea Renarda, ali ta promjena nije donijela nikakav rezultat jer je u drugom nastupu stigao još jedan uvjerljiv poraz.
Bile je to ujedno i 1000. utakmica na svjetskim prvenstvima, a možda se baš tim povodom na tribinama meksičkog stadiona pojavio i Davor Šuker, najbolji strijelac svjetskog prvenstva 1998. godine u Francuskoj.
Uz Šukera na tribini je bio i legendarni bugarski napadač, Hristo Stoičkov.
Inače, nekad su bili veliki suparnici na terenima, dok je Šuker nosio Realov dres, a Stoičkov Barcelonin.
