SLAVLJE NA GRIPAMA

Hrvatska napokon došla do pobjede u ABA ligi; košarkaši Splita spasili čast naših klubova

12.10.2020 u 22:17

Košarkaši Splita u susretu su 2. kola regionalne ABA lige kao domaćini svladali FMP sa 86:71 (18-22, 24-17, 21-12, 23-20)

To je prva pobjeda nekog hrvatskog predstavnika u ABA ligi u ovoj sezoni, nakon što su i Zadar i Cibona izgubili u svoja prva dva nastupa te poraza Splita u Podgorici u 1. kolu.

U prvoj utakmici na Gripama u ABA ligi nakon osam godina Split je do pobjede prvenstveno stigao serijom 10-0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine kojom je pobjegao na prednost od 65:51.

Serija je započeta tricom Čampare, potom je za dva precizan bio Luković da bi Perković tricom u posljednjoj sekundi treće četvrtine i dvicom u prvom napadu posljednje četvrtine odveo Split do velike prednosti. Do kraja utakmice konce igre Splita u svoje je ruke uzeo Slovenac Mesiček i bez stresa odveo svou momčad do pobjede.

Marko Luković sa 20 i Blaž Mesiček sa 17 koševa predvodili su Split, dok su Okben Ulubay i Stefan Đorđević postigli po 13 poena za FMP.

Ranije u ponedjeljak Cibona je pretrpjela težak 68:109 (14-27, 18-22, 15-29, 21-31) poraz na gostovanju kod Mornara u Baru. Filip Bundović je sa 22 koša i devet skokova bio jedini raspoložen kod Cibone, dok je u domaćem sastavu šest igrača postiglo dvoznamenkast broj pogodaka.