GOLOVI I BAKLJE

Hrvatska je pobijedila Andoru s 2:0

01.04.2009 u 19:24

Hrvatska u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. igra svoju petu utakmicu. Bilićevi izabranici gostuju kod najslabije reprezentacije u skupini Andore. Većina navijača i stručnjaka već je upisala tri boda za Hrvatsku, no 'kockasti' to moraju ostvariti i na terenu.

Hrvatska je istrčala u očekivanom sastavu: Pletikosa - Ćorluka, Križanac, Vejić, Čale - Srna, Jurić, Kranjčar, Rakitić - Eduardo, Klasnić. Naša reprezenatcaija i u Andori imat će lijepu podršku od nekoliko stotina navijača. Prije utakmice održana je minuta šutnje zbog tragedije u Abidjanu kada su poginula 22 navijača.

90+3' - Kraj utakmice

90' - Neoprezan prekršaj Kalinića, stvorila se mala gužva, ali sve je završilo pomirljivo

89' - Tri minute sudačke nadoknade

86' - Kalinić je bio u izglednoj situaciji, ali ostala je prednost iz prvog poluvremena

83' - Hrvatski pokušaji su 'mlaki', svi jedva čekaju kraj

79' - Novi kratkotrajan prekid zbog ubačenih baklji hrvatskih navijača

78' - Kalinić je ušao umjesto strijelca Klasnića

76' - Akcija Srna - Rakitić, ali lopta je završila u gol autu

72' - Prvi pravi udarac Andore prema Pletikosi, ali hrvatski vratar nije dozvolio nikakvo iznenađenje

69' - Izašao je Čale, a ušao Vukojević

68' - Navijači Hrvatske pjevanjem pokušavaju podići atmosferu utakmice kojoj se pobjednik znao i prije nego što je dvoboj počeo

64' - Pokrivač je ušao umjesto Jurića

60' - Igra se bez pravih prilika

52' - Korner za Hrvatsku, ali nije se dogodilo ništa opasno za domaćina. Tempo je slabiji nego u prvom dijelu

49' - Reprezentativci Andore i dalje stoje iza lopte bez ikakvih ambicija da se malo otvore

46' - Počelo je drugo poluvrijeme i odmah prekid zbog nove baklje koji je kratko trajao

45' - Novi ubačaj u kazneni prostor domaćina, ali lopta je ipak bila previsoka za naše igrače. Kraj prvog dijela

42' - Utakmica se nastavila nakon što su hrvatski igrači i izbornik Bilić urigirali kod navijača koji nisu na stadionu, nego su baklje bacili s vrha jedniog brda koje je pored stadiona, a s kojeg oni gledaju dvoboj

39' - Prekid jer su hrvatski navijači ubacili baklje na travnjak

35' - 0:2 - Eduardo - asistencija Klasnića, a napadač Arsenala je uklizao i spremio loptu u mrežu

34' - Eduardo je požutio zbog nesportskog ponašanja

32' - Hrvatska kontrolira utakmicu, Andora je nemoćna, ali čeka se drugi gol koji bi odganao i najmanje sumnje

28' - Srna je naš najopasniji igrač, ali njegov ubačaj je završio u rukama Kolda

25' - Prvi pokušaj Andore završio je daleko od našeg gola. Da li je to bio udarac ili ubačaj to samo zna izvođač slobodnjaka

22' - Ćorluka je zakomplicirao na desnoj strani, ali smo na kraju stigli do kornera. Nakon ubačaja Srne, Andora je izbila loptu daleko od gola

18' - Dalekometni pokušaj Srne

15' - 0:1 - Klasnić - asistencija Rakitića, a napadač Monaca je precizan

13' - Novi udarac iz kuta za 'kockaste', a vratar Andore izbija u korner iz kojeg je Eduardo iz blizine pucao glavom, ali ravno u zaposlenog domaćeg čuvara mreže

10' - Odlična lopta na drugu stranu za Srnu koji je pucao iz prve, ali preko gola

7' - Sjajno ubacivanje Srne, a za malo su prekratki Klasnić i Eduardo

6' - Igra se na polovici domaćina, ali još bez prave akcije

3' - Srna je izborio korner nakon kojeg je iz gužve Klasnić pucao s nekoliko metara, ali u vratara

1' - Andora je krenula sa centra, ali brzo je Hrvatska uzela loptu i počela pritiskati