'BARAKUDE' LOVE FINALE

Hrvatska bez finala, Mađari su bili bolji

01.08.2013 u 20:03

Hrvatsku vaterpolsku reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj očekuje šesta utakmica, polufinale s Mađarskom (20.15). Tekstualni prijenos pratite na tportalu

'Barakude' su u pet nastupa upisale pet pobjeda, a sa sljedećim trijumfom osigurale bi najmanje srebrno odličje. No pred Tucakovim izabranicima je dosad najveći izazov na prvenstvu, jer će s druge strane bazena stajati Mađari. Naši susjedi nisu više toliko moćni kao nekada, ali još uvijek su opasni i spremni otići do kraja.

Ovo je Hrvatskoj peto polufinale u nizu na SP-ima, a sa posljednja tri se je vratila s medaljom, 2009. i 2011. je osvojena bronca, a 2007. zlato.

U drugoj polufinalnoj utakmici igraju Italija i Crna Gora.

Hrvatska – Mađarska 10:11 (3-2, 2-4, 2-3, 3-2)

32' - kraj utakmice
30' - mora se priznati, briljantna akcija Mađara, Varga strijelac (10:11)
29' - Joković s krila, kakav povratak (10:10)
28' - Šetka se najbolje snašao za 9:10
27' - sada Muslim nije realizirao peterac
26' - Sukno je preuzeo odgovornost (8:10)
26' - sudačka pogreška na našu štetu, a zatim je Bedo odveo Mađare na 7:10

Treća četvrtina
24' - Sivos je zabio (7:9)
24' - konačno je i Sukno namjestio nišanske sprave (7:8)
21' - opet taj Vamos, tri njegova gola, buše nas s vanjskih pozicija (6:8)
19' - ne damo se, Dobud je iskoristio igrača više (6:7)
19' - Varga je neobranjivo pogodio (5:7)
17' - nismo iskoristili peterac

Druga četvrtina
16' - na odmor smo otišli s minimalnim zaostatkom
14' - Joković je s krilne pozicije smanjio (5:6)
13' - bomba Sivosa sa deset metara (4:6)
12' - preko Sivosa s vanjske pozicije Mađari opet vode (4:5)
12' - a tko će drugi nego Obradović, s igračem više (4:4)
11' - još jedan gol za suparnike u istoj minuti, Madaras je doveo Mađare u prednost (3:4)
11' - drugu četvrtinu golom su otvorili Mađari, Vamos je zabio svoj drugi pogodak (3:3)

Prva četvrtina
8' - kraj prvih osam minuta, imali smo i dvije vratnice, ali i Mađari dva neiskorištena zicera
5' - imamo tri od tri realizaciju igrača više, Muslim je pogodio s lijeve strane (3:2)
5' - dalekometni projektil Vamosa (2:2)
3' - opet igrač više za 'barakude' i odlična asistencija za usamljenog Dobuda (2:1)
2' - brzo smo uzvratili, isto s igračem više, Obradović je strijelac (1:1)
2' - sjajna akcija Mađara s igračem više, Gor-Nag (0:1)
1' - počela je utakmica