NBA liga

Hrvat Zubac uništio svoj bivši klub Lakerse, a Slovenac Dončić zastrašujućom predstavom izludio Warriorse

04.03.2022 u 08:56

A Clippers su u gradskom derbiju po četvrti put ove sezone svladali Los Angeles Lakerse, a sjajnu večer imao je i Slovenac Luka Dončić koji je još jednom ubacio više od 40 koševa za Dallas

U uvjerljivoj pobjedi 132-111 Clippersa nad Lakersima hrvatski centar Ivica Zubac je postigao 19 koševa uz devet skokova, tri asistencije i dvije blokade. Briljirao je protiv svog bivšeg kluba koji ga se olako odrekao i jasno je kako je imao motiv više.

Strijelce pobjednika predvodio je Reggie Jackson sa 36 poena. Kod Lakersa je najbolji bio LeBron James sa 26 koševa i osam skokova.

Iako su od početka sezone bez Kawhija Leonarda, a već dugo u momčadi nema ni Paula Georgea, Clippersi su ostvarili pet uzastopnih pobjeda i sedam u posljednjih osam nastupa. U vođu momčadi prometnuo se Reggie Jackson koji je Lakerse zatrpao s 36 koševa, a tome je dodao devet asistencija i osam skokova.

'MI smo još uvijek momčad gladna pobjeda. Pišemo svoju priču. Želimo učiniti nešto posebno s ovom grupom igrača', poručio je Jackson osvrnuvši se na situaciju s igračkim kadrom.

S pet uzastopnih pobjeda LA Clippersi su došli do učinka 34-31 i čvrsto drže osmo mjesto. Devetoplasirani Lakersi su doživjeli četvrti uzastopni poraz i sa 27-35 nemaju sigurnu poziciju za ulazak u razigravanje za playoff u kojem će nastupiti klubovi koji će na kraju osnovnog dijela sezone biti plasirani od sedmog do desetog mjesta u obje konferencije.

Slovenac Luka Dončić imao je sjajnu večer u pobjedi Dallas Mavericksa protiv Golden State Warriorsa 122:113. U završnici utakmice Warriorsi su smanjili na svega četiri koša zaostatatka, ali su Dončić, Bullock i društvo ipak lako odveli Mavse do pobjede. Dončić je utakmicu završio s 41 košem, deset skokova i devet asistencija, a Dorian Finney-Smith ubacio je 18 koševa.

Bila je to treća uzastopna pobjeda Dallasa i treći uzastopni poraz Warriorsa koji su uspjeli u četvrtoj četvrtini doći do izjednačenja nakon što su gubili sa 17 razlike u trećoj, ali nisu uspjeli napraviti potpuni preokret.

Kod Warriorsa Jordan Poole zabio je 23 koša, a Stephen Curry 21 koš uz devet asistencija.

Brooklyn Netsima se vratio Kevin Durant, ali to nije pomoglo momčadi da na svom parketu svlada Miami Heat. Gosti su slavili sa 113-107 nadoknadivši zaostatak od 16 koševa iz druge četvrtine. Bam Adebayo je sa 30 poena i 11 skokova bio najbolji kod pobjednika. Tyler Herro je ubacio 27 koševa uz osam asistencija. Caleb Martin je postigao 22, a Max Strus 21 poen pogodivši šest trica.

Durant je nakon propuštene 21 utakmice zbog ozljede lijevog koljena odigrao 35 minuta i ubacio 31 koš, ali je promašio dva šuta u zadnjoj minuti. Bruce Brown je za Netse postigao 21 koš.

Prvi put ove sezone su Atalanta Hawksi uspjeli pobijediti Chicago Bullse (130-124) za što najveće zasluge ima vođa domaće momčadi Trae Young koji je u zadnjoj četvrtini pogodio četiri trice i završio dvoboj sa 39 koševa i 13 asistencija. Bogdan Bogdanović je bio drugi strijelac momčadi sa 20 poena, od čega je 13 ubacio u zadnjoj četvrtini. U trećem uzastopnom porazu Bullsa po 22 koša ubacili su DeMar DeRozan i Zach LaVine, dok je Nikola Vučević spojio 21 poen i 11 skokova.

Veliku večer imao je i Jayson Tatum u domaćoj pobjedi Celticsa nad Memphisom (120-107). Na svoj 24. rođendan Tatum je postigao 37 koševa. Svoj veliki doprinos pobjedi Celticsa dao je Al Horford sa 21 košem, 15 skokova i pet asistencija, a Marcus Smart je spojio 18 poena i 12 asistencija. Grizzliesima nije pomogla još jedna sjajna partija Ja Moranta koji je postigao 38 koševa. Jaren Jackson je dodao 20 poena za goste.

Detroit je pobjedom u Torontu 108-106 drugu sezonu zaredom dobio sve dvoboje protiv Raptorsa u osnovnom dijelu sezone. Ovaj poraz je za Toronto posebno bolan jer udaljava momčad Nicka Nursea od izravnog ulaska u doigravanje.

Najbolji strijelac Pistonsa bio je Jerami Grant sa 26 koševa, a Cade Cunningham je imao 22 poena i 12 skokova, uz ključnu blokadu u završnim sekundama, kojom je Detroit sačuvao minimalnu prednost. Saddiq Bey je ubacio 23 koša za pobjednike. Raptorse je sa 28 poena predvodio Pascal Siakam.

Legendarni trener San Antonio Spursa Gregg Popovich i dalje čeka svoju 1335 pobjedu u utakmicama osnovnog dijela NBA lige, kojom bi izjednačio rekord druge trenerske legende Dona Nelsona. Spursi su pred svojim navijačima poraženi od Sacramento Kingsa sa 115-112, a to im je treći uzastopni poraz.

Spursi su preokrenuli zaostatak od 19 koševa iz treće četvrtine i poveli sa 103-99 četiri minute prije kraja utakmice. Međutim, Kingsi su odgovorili serijom 9-0 i ipak izborili pobjedu. Harrison Barnes je za pobjednike ubacio 27 koševa, a De'Aaron Fox 26. Lonnie Walker IV. je za Spurse postigao 30 poena, dok je Dejounte Murray spojio 29 koševa i 12 skokova.