LA LIGA

Hoće li ovaj gubitak bodova biti koban za Barcelonine ambicije? Katalonci dva puta vodili, ali ni to im nije bilo dovoljno za pobjedu

27.06.2020 u 19:25

U dvoboju 32. kola španjolske La Lige, Barcelona je gostovala kod Celte Vigo, a unatoč dva vodstva, u Kataloniju se vraća samo s bodom, jer ogled je okončan 2:2

Dvaput su Katalonci bili u prednosti, da bi na kraju dvoboja jedva izvukli bod. Strijelac oba pogotka za Barcelonu bio je Luis Suarez. U 20. minuti je Lionel Messi iz slobodnog udarca sa 20-ak metara prevario suparnika i umjesto izravnog pokušaja po golu ubacio na četiri metra, gdje je spreman čekao Urugvajac i poslao glavom loptu u mrežu.

Odličnu akciju Celte u 50. minuti završio je ruski napadač Fjodor Smolov za 1:1.

Barcelona je ponovno povela u 67. minuti, a Messi je ponovno bio asistent. Gurnuo je loptu u kaznenom prostoru prema Suarezu, ovaj je okretom prevario svog čuvara i iz prvog kontakta poslao loptu u suprotni kut.

Na izjednačenje smo čekali do 88. minute, kad je Iago Aspas iskoristio loše postavljen živi zid Barcelone i iz slobodnog udarca provukao loptu pokraj zadnjeg u zidu te pogodio desni donji kut Ter Stegenovih vrata. Domaći su mogli do velikog preokreta u posljednjoj minuti sučevog dodatka, ali je Nolito u mat-poziciji, par metara udaljen od vrata, umjesto mreže pogodio vratara Barcelone.

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Barcelonu, a Filip Bradarić je od 60. minute igrao za Celtu te imao nekoliko zapaženih poteza.

Katalonci su privremeno zaposjeli vrh ljestvice sa 69 bodova, jednim više, ali uz utakmicu više od Real Madrida, koji će u nedjelju gostovati u Barceloni, kod posljednjeplasiranog Espanyola.

• +7
La liga, Celta Vigo - Barcelona Izvor: EPA / Autor: LAVANDEIRA JR

Athletic Bilbao je u prvoj subotnjoj utakmici kao domaćin svladao Mallorcu sa 3:1 (2:0), a jedini pogodak za gostujuću momčad postigao je hrvatski napadač Ante Budimir. Baski su već na poluvremenu imali dva pogotka prednosti. Garcia je u 16. minuti realizirao kazneni udarac, a Sancet je u 24. minuti povećao prednost domaće momčadi.

Na početku drugog poluvremena Ante Budimir je ušao u igru umjesto Babe Mohammeda, a u 69. minuti je iz kaznenog udarca postigao svoj deseti pogodak ove sezone i smanjio zaostatak gostiju kojima je nedostajalo preciznosti za potpuni preokret.

Pobjedu Athletica potvrdio je Villalibre u 90. minuti.

Athletic je sa 45 bodova došao do devetog mjesta, na samo dva boda od plasmana u kvalifikacije za Europsku ligu. Mallorca je sa 26 bodova u zoni ispadanja, šest bodova iza Eibara koji drži spasonosno 17. mjesto.