SLAVONCI TUŽNI KUĆAMA

HNL: Inter i Varaždin škrti domaćini

17.09.2010 u 20:26

Tijekom petka odigrana su tri dvoboja osmog kola T-Com Prve HNL,a u večernjem terminu domaćini nisu griješili. Inter je sa 1:0 svladao Osijek, a Varaždin je sa 2:1 bio bolji od Cibalije

Inter je u zaprešiću nakon 17 godina prvi put svladao Osijek, a prema viđenom na terenu, ne bi bilo nepošteno ni da se ta dugačka tradicija nastavila. Osječani su, naime, stvorili više prilika, Miličević je nakon pola sata igre pogodio i gredu, ali nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina.

Pogodak vrijedan tri boda zabio je Tomislav Šarić početkom nastavka nakon lijepe akcije i povratne lopte Abilaliaja. Tako je momčad Ilije Lončarevića ostvarila i treću uzastopnu pobjedu, uz dodatak da u spomenutih 270 minuta nisu primili niti jedan gol.

U Varaždinu je gostovala Cibalia i u uzbudljivoj završnici domaćini su uspjeli uzeti puni plijen. Prvi gol zabio je glavom Sušac i Varaždinci su na odmor otišli s prednošću. U nastavku je momčad s Bosuta bila bolja i izjednačila u 66. minuti preko Kreingera. Prije toga najbolju priliku za izjednačenje propustio je Mladen Bartolović koji je s bijele točke pogodio stativu Varaždinovog gola. Cibalia je i u završnici pokazala više, ali sva tri boda u baroknom gradu zadržao je kapetan Brezovec sjajnim pogotkom iz slobodnjaka sa 25 metara.

Novom pobjedom Varaždinci su došli na diobu trećeg mjesta s Dinamom, a Cibalia je ostala u sredini ljestvice s tri boda manje.