NA KORAK OD EURA

Hajdukovac Kiš 'kišom' golova donio prolaz

31.10.2012 u 19:55

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina uvjerljivo je stigla do prvog mjesta u kvalifikacijama i plasmana u Elitnu skupinu kvalifikacija za 'mali Euro'

Pobjedom nad Azerbajdžanom od visokih 7-1 mali Vatreni osigurali su nastup u drugom i posljednjem krugu kvalifikacija. Počelo je loše jer su gosti na stadionu u Sesvetama poveli u 12. minuti.

Izjednačio je Hajdukov napadač Tomislav Kiš u 35. minuti, a u 56. Hrvatsku u vodstvo dovodi Dinamov biser Kruno Ivančić koji je zabijao u sve tri utakmice ovih kvalifikacija.

Nakon toga počinje šou Tomislava Kiša. On je od 65. do 90. postigao još četiri zgoditka, a točku na i stavlja u sudačkoj nadoknadi Petar Brlek. Igrači izbornika Dinka Jeličića završili su natjecanje prvi u skupini sa sedam osvojenih bodova, i s Gruzijom odlaze u sljedeći krug kvalifikacija. Ispali su Island i Azerbajdžan.