razigrani 'frane zolja'

Hajduk protutnjao Maksimirom, Ohandza zabio i asistirao

16.07.2017 u 21:51

'Bili' su u 1. kolu HT Prve lige na Maksimiru pobijedili Lokomotivu 3:1. Trener Hajduka Joan Carrillo uoči uzvratne utakmice 2. pretkola Europske lige s Levskim odmarao je Tudora, Saida, Memollu, Savvasa i Futacsa, a Vlašić je ušao pred sam kraj. I takav je Hajduk bio prejak za 'lokose'...

Kombinirana momčad Hajduka u novu je sezonu Hrvatski Telekom Prve lige krenula pobjedom. Na Maksimiru ih je ugostila Lokomotiva, a tek je prvih 45 minuta utakmice bilo napeto i izjednačeno.

• +7
Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

'Lokosi' su se u prvome dijelu sjajno branili, Hajduk nije nikako mogao probiti njihov obrambeni blok. Istina, imali su gosti inicijativu, pokušavali, ali većina njihovih napada razbijala se na dvadesetak metara od gola Lokomotive. No, u samoj završnici, u 44. minuti Hajduk je uspio 'slomiti' čvrste domaćine. Erceg je povukao po desnoj strani, proigrao je Hamzu koji šalje dobru loptu kroz sredinu u šesnaesterac Lokomotive. Tamo je spreman Ohandza koji prima tu loptu i zabija za 1:0.

Autor: youtube

Na samom startu drugog dijela Lokomotiva je uspjela izjednačiti. U 47. minuti 'lokosi' su, iz svog prvog udarca na gol - zabili. Strijelac za 1:1 bio je Karačić koji se najbolje snašao u gužvi u petercu, te je glavom pogodio za brzinsko izjednačenje.

Tempo igre potom je malo pojačao, Hajduk je agresivnije krenuo prema naprijed i Lokomotiva je bila na mukama. Inicijativa 'bilih' okrunjena je u 54. minuti utakmice. Ponovno je u glavnoj ulozi bio Franck Ohandza. Popularni 'Frane Zolja' oduzeo je jednu loptu na sredini terena, odmah je proigrao Ercega koji je probio lijevi bok, ušao u šesnaesterac Lokomotive i desnom zabio u suprotni kut. Lijep gol za vodstvo gostiju 2:1.

Imala je Lokomotiva sjajnu priliku u 71. minuti. Musa je ubacio, Kolar je pucao glavom s nekih pet, šest metara udaljenosti, ali Stipica je na mjestu i brani taj pokušaj. Pred sam kraj Hajduk je potvrdio dominaciju, Radošević je u 87. minuti ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Nižić koji glavom zabija za konačnih 3:1.

Lokomotiva-Hajduk1:3
Osijek-Rudeš1:1