NI 'D' OD DERBIJA

Hajduk eurogolovima uništio Osijek; ne zna se koji je pogodak ljepši

06.05.2017 u 18:59

U derbiju 32. kola MAXtv Prve lige, Hajduk se na Poljudu s lakoćom obračunao s Osijekom 5:1 te se tako učvrstio na trećoj poziciji prvenstvene ljestvice

Osijek nikada nije dobro prolazio na Poljudu. Tek jedna pobjeda (2008.) u gotovo 40 gostovanja. Ni novi dolazak u hram splitskog nogmeta nije ništa dobro donio prvoligašu s Drave. Hajduk je s lakoćom došao do petog uzastopnog trijumfa u MAXtv Prvoj ligi. Trebao je to biti derbi, ali na terenu je bila samo jedna momčad, Osijek nije došao.

Prvih 45 minuta završilo je bez pogodaka, ali je Hajduk bio totalno dominantan, što pokazuje omjer udaraca (13-1). Osijek je teško izlazio sa svoje polovice i njegovi igrači mogli su biti presretni što su na odmor otišli prazne mreže.

• +5
Hajduk - Osijek, 32. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Pixsell / Autor: Miranda Cikotic/PIXSELL

Lekcija koju su sigurno dobili od trenera Zekića, nije razbudila goste, jer su tek u prvih desetak minuta nastavka izgledali donekle priostojno, a zatim se otvorilo domaćinu, odnosno ukazao se čudesni Toma Bašić. U 56. Erceg je potegao brzu kontru, lopta je sretno došla do Bašića, a on je s 20 metara lukavo gađao i pogodio desni donji kut nemoćnog Malenice.

Hajduk-Osijek 1:0, Bašić 56'

Samo šest minuta kasnije Bašić je borbenošću nanizao igrače Osijeka, uklizavanjem gurnuo loptu za Futacsa, a ovaj je iz prve s 18 metara pogodio pod gredu istrčalog Malenice.

Hajduk-Osijek 2:0, Futacs 62'

Bašić je bio glavni akter i u 65. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru loptu je, dok je bila u zraku, s 12 metara pospremio iza Malenice. Prava bomba za 3:0.

Hajduk-Osijek 3:0, Bašić 65'

Patnje razbijenog Osijeka tu nisu prestale, jer je već u 70. pao novi pogodak. Na ubačaj s desne strane na peterac pravovremeno je utrčao Erceg za totalno ludilo na Poljudu.

Hajduk-Osijek 4:0, Erceg 70'

Do kraja utakmice Hajduk nije stao, nastavio je napadati pa je pukla petarda, Osijek je dobio pet komada, a strijelac je bio Said koji je u 88. minuti natrčao na odbijanac.

Hajduk-Osijek 5:0, Said 88'

U sudačkoj nadoknadi Osijek je stigao do počasnog gola, Boban je pogodio rašlje s 18 metara.

Hajduk-Osijek 5:1, Boban 90+1'

Važna pobjeda Hajduka, koji je u završnici prvenstva u velikoj formi, u borbi za treću poziciju. Naime, oba kluba izborila su Europu, ali je važno biti treći, jer četvrti klub u ligi mora igrati od prvog pretkola u Europskoj ligi, što znači da mora ranije krenuti s pripremama, odnosno, ta momčad imat će mjesec dana za odmor od ove sezone te da se u istom razdoblju pripremi za prvi susret u UEFA natjecanju koje je na rasporedu 29. lipnja, dok trećeplasirani sastav MAXtv Prve lige u akciju kreće dva tjedna kasnije.

Hajduk-Osijek 5:1, 32.kolo 2016./17. (sažetak)
Hajduk-Osijek 5:1, 32.kolo 2016./17. (izjave)

Hajduk-Osijek5:1
Lokomotiva-Rijeka19:00