MAXTV PRVA LIGA

Dinamo pregazio Inter; Antolić zabio kao Messi, to morate vidjeti!

04.05.2017 u 19:59

U prvoj utakmici 32. kola MAXtv Prve lige u Zaprešiću je Dinamo očekivano svladao Inter 3:0 i stigao na pet bodova iza vodeće Rijeke

Aktualni hrvatski prvak nije se poskliznuo na neugodnom terenu kod 'Diva iz predgrađa'. 'Modri' su čevrti put ove sezone svladali Inter i to lakše nego što se očekivalo, jer su se u prethodna tri sraza namučili da bi došli do bodova. S pobjedom je Petevov sastav došao na pet bodova zaostatka iza Rijeke i tako zadržao nadu da možda može prestići Rijeku u završnim kolima, koju ove subote očekuje teško iskušenje u Kranjčevićevoj kod Lokomotive koja je jako usko povezana upravo s Dinamom.

• +7
Inter - Dinamo, 32. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Što se tiče same utakmice, to je bila gotovo 'jednosmjerna ulica'. Već u petoj minuti Olmo je imao zicer i zatresao gredu zaprešićkog gola, a 12 minuta kasnije Hodžić je izmakao pozornosti Inerove obrane te s desna iskosa prizemnim udarcem svladao Čovića koji je, mora se priznati, slabo reagirao.

Inter-Dinamo 0:1, Hodžić 17'

Dominacija Dinama se nastavila, Gojak je imao lijepu situaciju za gol, a u 28. Soudani je glavom zatresao okvir gola. Alžirskom napadaču sreća ipak nije okrenula leđa odmah u sljedećem napadu, jer je sada glavom odveo goste na 2:0.

Inter-Dinamo 0:2, Soudani 29'

U 38. minuti Lešković je u odličnu priliku gurnuo Hodžića koji nije bio precizan.

U nastavku smo vidjeli desetak minuta dobre igre Intera, koji je prijetio, ali je u obje situacije vratar Dinama Zagorac bio spreman.

A zatim je došla 58. minuta u kojoj su pokopane sve nade Toplakove družine u nekakav čudesni preokret. Antolić je primio loptu na 17 metara, sjurio se u kazneni prostor domaćina, prošao kroz suparničke igrače u stilu Messija te sigurno poentirao.

Inter-Dinamo 0:3, Antolić 58'

Mogao je Inter barem do počasnog gola u 85., ali je lukavi Puljićev slobodnjak zaustavio Zagorac.

Dodajmo i par zanimljivosti vezanih uz maksimirskog prvoligaša; Ćorić nije krenuo od prve minute, nego tek u drugom dijelu, Sammira uopće nije bilo u sastavu, ali je zato zadnjih desetak minuta priliku dobio već pomalo zaboravljeni Machado. Važno je spomenuti i kako je Soudani dobio treći žuti karton pa ga neće biti u sljedećem kolu protiv Splita, a on je najbolji strijelac Dinama.

Što se tiče Intera, to je bila njegova 16. prvenstvena utakmica u nizu bez pobjede, no ostanak u ligi ne bi trebao biti upitan.

Inter-Dinamo 0:3, 32. kolo 2016./17. (sažetak)
Inter-Dinamo 0:3, 32. kolo 2016./17. (izjave)

Inter Zaprešić-Dinamo Zagreb0:3