izjednačen s hajdukom

Osijek iz jedanaesterca do šeste domaće pobjede u nizu

01.05.2017 u 20:32

U posljednjem susretu 31. kola MAXtv Prve HNL Osijek je pobijedio Lokomotivu 1:0 golom Peroševića iz jedanaesterca. Osijek se tako bodovno izjednačio s trećeplasiranim Hajdukom, oba kluba imaju po 59 bodova

U poprilično anemičnoj utakmici na Gradskom vrtu pred 1.500 gledatelja jedini gol zabio je Antonio Perošević u 55. minuti iz penala. Kazneni je udarac skrivio Tomislav Valentić kada je u kaznenom prostoru oborio veznjaka Osijeka Josipa Kneževića. Peroševiću je to bio sedmi gol u prvenstvu.

U prvih 45 minuta utakmice nije bilo uzbuđenja, Osijek je dominirao, no svoju prevlast nije uspio okruniti golom. U nastavku se igra rasplamsala, domaćin je poveo u 55. minuti iz jedanaesterca kojeg je zabio Perošević.

Autor: youtube

Nakon tog gola Lokomotiva je krenula po izjednačenje, ali bezuspješno. Na kraju je Osijek slavio 1:0 u svojoj 400. prvoligaškoj utakmici. Ukupno je bilo tek 12 udaraca na gol (sedam Osijeka i pet Lokomotive), no u okvir gola Osijek je pucao pet puta, a Lokomotiva dvaput...

Osijek-Lokomotiva1:0