01.08.2013 u 20:56

• +10

3. pretkolo Europske lige, Hajduk - Dila Gori

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj

Nogometaši Hajduka izgubili su na domaćem terenu u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige od gruzijske Dile Gori, rezultatom 1:0

Europska liga, 3. pretkolo:

Hajduk - Dila Gori 0:1 (Iluridze 24)

Tijek utakmice:

Kraj - Hajduk poražen, ali još nije ispao, čeka ga uzvrat u Gruziji
90+2' - dalekometni udarac Mikanovića, odlazi pokraj gola
90' - još četiri minute sudačke nadoknade
85' - velika prilika za Kiša! Pucao je glavom iz blizine, no Revišvili sjajno brani!
80' - Maglica pada i traži kazneni udarac, ali ništa od toga
76' - opet udarac Sušića, opet pokraj gola
70' - crveni karton za Kizaneišvilija! Ista stvar kao i kod Jozinovića, drugi žuti karton
65' - crveni karton za Jozinovića! Točnije, drugi žuti...spriječio je kontru oštrim prekršajem, a sudac nije imao milosti
61' - opasan udarac Pašalića s 20-ak metara, golman brani! U sljedećoj akciji opet puca Sušić, lopta odlazi pokraj gola
55' - udarac Sušića, ponovo neprecizno
50' - Gruzijci su sakrili loptu Hajdukovcima u prvih pet minuta drugog dijela
Poluvrijeme - gosti vode, ali već djeluju umorno i moguć je preokret u drugom dijelu
45+2 - Caktaš pogađa gredu! Potegnuo je iz velike daljine, no lopta završa na samoj spojnici!
43' - kakva šansa! Kizaneišvili vadi loptu s crte gola nakon udarca Maglice!
42' - veliki pritisak Hajduk, Sušić zaprijetio glavom, Mikanović ubacivanjima..
36' - nova kontra gostiju, u zadnji čas Maloča sprječava drugi gol Dile
34' - velika prilika Hajduka! Vršajević je dobio loptu u prazan prostor od Caktaša, ali očajno je pucao
28' - udarac Sušića, ni blizu golu gostiju

24' - gool za Dilu Gori! Odlična akcija gostiju, Gongadze je ubacio za Iluridzea koji sigurno zabija...šok na Poljudu!
21' - opalio je i Vršajević, ali ni blizu gruzijskom golu
20' - prvi udarac prema golu...Andrijašević je zaprijetio glavom, lopta odlazi iznad vratnice
17' - Jozinović ubacuje u sredinu, Revišvili sigurno brani
12' - odlična lopta u prostor za Maglicu, ovaj ubacuje u sredinu, ali tamo nitko ne prati akciju
10' - Hajduk stalno napada, ali bez udaraca prema golu...gosti pak odlično vladaju loptom i čekaju priliku iz kontri
1' - započeo je susret na Poljudu, teren je u katastrofalnom stanju...

Sastav Hajduka: Kalinić - Mikanović, Milović, Maloča, Jozinović - Vršajević, Pašalić, Andrijašević, Sušić, Caktaš - Maglica

Sastav Dile Gori: Revišvili, Tomašvili, Kižaneišvili, Guruli, Gongadze, Kobakhidze, Aladašvili, Dolidze, Bolkvadze, Gvalia, Iluridze