ht prva liga - 12. kolo

Gorica uzvratila Interu i stigla do pete uzastopne gostujuće pobjede

27.10.2018 u 17:00

U drugoj utakmici 12. kola HT Prve lige još jedna pobjeda gostiju. Gorica je kod Intera u Zaprešiću upisala pobjedu 3:1

Niz momčadi Sergeja Jakirovića, kada su u pitanju pobjede u gostima, traje još od 4. kola. Odnosno, jedini poraz ove sezone na gostujućim terenima, Gorica je upisala u prvom kolu na Rujevici.

Nakon toga počeo je niz kluba, koji je definitivno najvećih ovosezonski hit.

• +12
Hrvatski telekom Prva liga, 12. kolo, Inter Zaprešić - HNK Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Istina, Inter je bolje ušao u ovou takmicu, imao na samom početku priliku, ali i rano vodstvo. Komnen Andrić svojim sedmim golom razveselio je domaće navijače ali i natjerao goste da ubace u brzinu više.

Zaigrali su crni puno bolje, a posebno raspoložen bio je Atiemwen. Prvo je upisao asistenciju za Dvornekovića, potom je sâm, prekrasnim golom, desetak minuta kasnije doveo Goricu u vodstvo.

Izvor: Društvene mreže

U drugom dijelu Gorica je nastavila u istom ritmu, a dodatno im je olakšan posao pogotkom već u 49. minuti a kojeg je postigao Mario Marina.

Ovom pobjedom Gorica je uzvratila Interu za poraz u 3. kolu, ali i razbuktala strasti u Velikoj Gorici jer u sljedećem kolu u goste joj dolazi Hajduk.