ht prva liga - 5. kolo

Gorica potvrđuje status hita prvenstva, a Poljak preuzeo vrh liste strijelaca

25.08.2018 u 19:22

Nakon pobjede nad Hajdukom prošlog vikenda, nogometaši Gorice i u 5. kolu stigli su do tri boda te se približili vodećoj kvartetu

Gorica je povela u 11. minuti, a strijelac je bio Mario Marina, dok je konačnih 2-0 postavio Poljak Lukasz Zwolinski u 70. minuti.

Gorica se pobjedom učvrstila na petom mjestu ljestvice Prve HNL sa sedam bodova, dok je Rudeš sa samo jednim bodom iz pet nastupa sa predzadnjeg mjesta preselio na začelje. Vodeći Rijeka ima 10 bodova, baš kao i Osijek, Lokomotiva i Dinamo.

Nogometaši Gorice nisu protiv Rudeša ponovili pogreške iz dvoboja sa Slaven Belupom i zaprešićkim Interom, kad su u završnicama obe utakmice gubili prednost pa umjesto šest bodova iz ta dva susreta izvukli tek jedan.

• +13
Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, HNK Gorica - NK Rudeš Izvor: Pixsell / Autor: Davor Puklavec/PIXSELL
Izvor: Društvene mreže

Već u 11. minuti domaća momčad je došla do prednosti, kad je svoj prvi pogodak za novog prvoligaša postigao Mario Marina. Mogla je Gorica već u prvom poluvremenu povećati prednost, a najveću priliku propustio je Kristijan Lovrić, kad mu je u situaciji 'tri na jedan' vratar Rudeša Dominik Picak obranio udarac iz neposredne blizine.

Momčad Sergeja Jakirovića nastavila je i u drugom poluvremenu opsjedati gostujuća vrata, a njihova incijativa je donijela željeni rezultat u 70. minuti.

Tada je Poljak Lukasz Zwolinski odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut Rudešovih vrata, što mu je četvrti pogodak u ovoj sezoni te je izbio na vrh ljestvice najboljih strijelaca Prve HNL.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici pratio je 1731 gledatelj, a sudio je Damir Batinić iz Osijeka.

GoricaRudeš2:0
Dinamo ZagrebLokomotiva21:00