serie a

Golijada u Rimu; Lazio uz asistenciju Tome Bašića od 1:3 do preokreta, ali u devetoj minuti sudačke nadoknade ostao bez pobjede

  • Autor: S.Š. / Hina
  • Zadnja izmjena 02.12.2021 23:02
  • Objavljeno 02.12.2021 u 23:03
tportal

Izvor: EPA / Autor: FEDERICO PROIETTI

Hrvatski veznjak Toma Bašić bio je asistent u domaćem 4:4 (1:3) remiju Lazija protiv Udinesea u posljednjoj utakmici 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Bašić, koji je u igru ušao u 64. minuti, u 79. je minuti izveo slobodni udarac iskosa s lijeve strane, a Acerbi je glavom pogodio za prednost Lazija od 4:3. Rimski je sastav nakon prvih 45 minuta gubio sa 1:3, u drugom je napravio preokret te su ga sekunde dijelile od pobjede, no u devetoj minuti sudačke nadoknade Arslan je pogodio za konačnih 4:4.

U prvom poluvremenu briljirao je napadač Udinesea Beto koji je postigao prva dva gola na utakmici, u 17. i 32. minuti, Immobile je smanjio na 1:2 u 34., no da bi Udinese na odmor otišlo s dva gola prednosti pobrinuo se Molina u 44. minuti.

Lazio je početkom nastavka preko Pedra u 51. i Milinkovića-Savića u 56. miniti stigao do poravnanja, potom su oba sastava ostala sa po 10 igrača, da bi Acerbi kompletirao preokret, no u posljednjoj akciji na utakmici Udinese je ipak spasilo bod.

Ranije u četvrtak je hrvatski napadač Marko Pjaca bio strijelac za Torino u 2:2 (2:1) domaćem remiju protiv Empolija. Pjaca je u 15. minuti prihvatio loptu na lijevom krilu, ušao u kazneni prostor te sa 15-ak metara pogodio donji lijevi kut suparničkog gola za vodstvo svoje momčadi od 2:0. Bio je to treći Pjacin pogodak ove sezone. Prethodno je momčad koju vodi Ivan Jurić u vodstvo doveo Pobega u 10. minuti.

No, po Torino su stvari krenule u krivom smjeru u 32. miniti kada je isključen Singo zbog prekršaja u ulozi posljednjeg igrača obrane na Di Francescu. Samo dvije minute potom Romagnoli je glavom nakon kornera smanjio na 2:1, a to je natjeralo Jurića na reakciju pa je u 35. minuti s terena povukao Pjacu kako bi ojačao obranu. Ta se taktika nije pokazala učinkovitom jer je pritisak Empolija u drugom poluvremenu donio poravnanje, ponovno udarcem glavom, a strijelac je bio La Mantia u 72. minuti.

Josip Brekalo ostao je na klupi Torina.

Italija 1. liga
TorinoEmpoli2:2
LazioUdinese4:4
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Napoli15113136
2.Milan15112235
3.Inter Milano15104134
4.Atalanta1594231
5.Roma1581625
6.Fiorentina1580724
7.Juventus1573524
8.Bologna1573524
9.Lazio1564522
10.Verona1555520
11.Empoli1562720
12.Sassuolo1554619
13.Torino1553718
14.Udinese1537516
15.Sampdoria1543815
16.Venezia1543815
17.Spezia15321011
18.Genoa1517710
19.Cagliari151689
20.Salernitana1522118
Sljedeće utakmice
4.12.MilanSalernitana
4.12.RomaInter Milano
4.12.NapoliAtalanta
5.12.BolognaFiorentina
5.12.VeneziaVerona
5.12.SpeziaSassuolo
5.12.SampdoriaLazio
5.12.JuventusGenoa
6.12.EmpoliUdinese
6.12.CagliariTorino
Sažeci Hrvatske nogometne lige

Pratite nas na društvenim mrežama:

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!