serie a

Sve se činilo idealnim za Jurićev Torino kada je Marko Pjaca u 15. minuti pogodio za 2:0, ali vrlo brzo sve se okrenulo....

02.12.2021 u 20:56

Hrvatski napadač Marko Pjaca bio je strijelac za Torino u 2:2 (2:1) domaćem remiju protiv Empolija u susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pjaca je u 15. minuti prihvatio loptu na lijevom krilu, ušao u kazneni prosgor te sa 15-ak metara pogodio donji lijevi kut suparničkog gola za vodstvo svoje momčadi od 2;0. Bio je to treći Pjacin pogodak ove sezone.

Prethodno je momčad koju vodi Ivan Jurić u vodstvo doveo Pobega u 10. miniti.

No, po Torino su stvari krenule u krivom smjeru u 32. miniti kada je isključen Singo zbog prekršaja u ulozi posljednjeg igrača obrane na Di Francescu.

Samo dvije minute potom Romagnoli je glavom nakon kornera smanjio na 2:1, a to je natjeralo Jurića na reakciju pa je u 35. minuti s terena povukao Pjacu kako bi ojačao obranu.

Ta se taktika nije pokazala učinkovitom jer je pritisak Empolija u drugom poluvremenu donio poravnanje, ponovno udarcem glavom, a strijelac je bio La Mantia u 72. minuti.